بخش آب و فاضلاب
1391/06/04 18:00:00
مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان:
فاز دوم آب شیرین کن زاهدان امسال به بهره برداری می رسد
با بهره برداری از فاز دوم آب شیرین کن زاهدان، میزان آب تولیدی از 120 به بیش از 200 لیتر بر ثانیه خواهد رسید که این میزان، آب شيرين تولیدی شهر زاهدان را از رقم 950 به 1150 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از آغاز بهره برداری از فاز دوم آب شیرین کن زاهدان همزمان با دهه مبارک فجر امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "محمدرضا کرمی نژاد" با اشاره به راه اندازی فاز نخست آب شیرین کن زاهدان، گفت: در زمان حاضر با آغاز به کار این فاز، به میزان 120 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب در شهر زاهدان افزوده شده است.
وی اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر و با بهره برداری از فاز دوم آب شیرین کن زاهدان، میزان آب تولیدی به بیش از 200 لیتر بر ثانیه خواهد رسید که این میزان، آب شيرين تولیدی شهر زاهدان را از رقم 950 به 1150 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد داد.
وی کیفیت آب حاصل از فرایند شیرین سازی را برابر با آب های معدنی و بسته بندی در بازار عنوان کرد و گفت: استان سیستان و بلوچستان بنا بر توافق وزارت نیرو، تنها استان در کشور است که آب حاصل از آب شیرین کن در شبکه توزیع شهری آن تزریق می شود.
کرمی نژاد ابراز امیدواری کرد: با استفاده از ظرفیت کامل آب شیرین کن زاهدان تا پایان سال جاری 20 هزار اشتراک آب شور به اشتراک آب شیرین تبدیل شود.

  • خبرنگار: اکبر خسروی
  • منتشر کننده: fallah