بخش عمومي
1393/03/13 18:07:00
در دیدار قائم مقام وزیر نیرو و مسئولان سنگاپور مطرح شد؛
آمادگی ایران برای اجرای پروژه‌های مشترک آب و برق با سنگاپور
وزیران توسعه ملي و آب و محيط‌‌‌ زيست سنگاپور با ابراز تشكر از هيات‌ ايراني و با تاكيد بر توانمندي‌هاي كشور سنگاپور در زمينه‌هاي شيرين‌سازي آب دريا و بازچرخاني و بازيافت آب، براي همكاري در زمينه‌هاي مختلف ابراز علاقمندي و آمادگي کردند.
قائم مقام وزیر نیرو از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرای پروژه‌های مشترک در بخش آب و برق با سنگاپور خبر داد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "ستار محمودي" كه براي شركت در كنفرانس بين‌المللي آب به كشور سنگاپور رفته است، ديروز و امروز با "کاون وان" وزیر توسعه ملي و دکتر "ویوان بالاکریشنان" وزیر آب و محيط زيست سنگاپور ديدار كرد.
در اين ديدارها، قائم‌مقام وزير نيرو به معرفي توانمندي‌هاي كشورمان در زمينه‌هاي سدسازي، ساخت تصفيه‌خانه‌هاي آب و فاضلاب، امكانات آموزشي با استفاده از دانشگاه علمي كاربردي شهيد عباسپور، توان ساخت انواع تجهيزات انتقال و توزيع آب شامل انواع ميله‌ها، لوله‌ها، شيرآلات و سامانه‌هاي اندازه‌گيري و همچنين توانمندي‌هاي كشورمان در حوزه‌هاي ساخت نيروگاه‌هاي برق آبي، حرارتي، سيكل تركيبي و انرژي‌هاي نو پرداخت و آمادگي وزارت نيرو و شركت‌هاي ايراني را براي همكاري و انجام پروژه‌هاي مشترك اعلام کرد.
وزیران توسعه ملي و آب و محيط‌‌‌ زيست سنگاپور نيز با ابراز تشكر از هيات‌ ايراني و با تاكيد بر توانمندي‌هاي كشور سنگاپور در زمينه‌هاي شيرين‌سازي آب دريا و بازچرخاني و بازيافت آب، براي همكاري در زمينه‌هاي مختلف ابراز علاقمندي و آمادگي کردند.
براساس این گزارش، سامانه‌هاي شيرين‌سازي آب دريا و بازچرخاني و بازيافت آب و نمايشگاه نو‌آوري‌هاي آب محيط زيست و شهري نيز مورد بازديد قائم‌مقام وزير نيرو و هيات همراه قرار گرفت.
 
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah