بخش آب و فاضلاب
1393/02/16 16:56:00
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد:
اجرای 93 تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی با اعتبار بانک توسعه اسلامی
در زمان کنونی حدود 2.2 میلیارد یورو پروژه با استفاده از منابع بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی در بخش آب و فاضلاب ایران در حال اجرا است و پروژه‌هایی با روش‌های بیع متقابل، BOO و BOT با مشارکت بخش خصوصی ایران و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در حال احداث است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از اجرای 93 تصفیه‌خانه فاضلاب در مناطق روستایی ایران با استفاده از اعتبار بانک توسعه اسلامی خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمیدرضا جانباز" امروز (سه‌شنبه) در همایش فرصت‌هاي همكاري ايران و آلمان در بخش آب و فاضلاب که در حاشیه نمایشگاه بين‌المللي آب و فاضلاب مونيخ برگزار شد، با بیان اینکه احداث تصفیه‌خانه‌های پیشرفته فاضلاب از چالش‌ها و نیازهای اساسی ما در شهرها و روستاها است، گفت: در زمان کنونی در 93 روستای کشور، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب با استفاده از اعتبار بانک توسعه اسلامی در حال اجرا است و شرکت‌های آلمانی نیز می‌توانند در این زمینه با ما همکاری کنند.
وی افزود: ارتقای منابع آب و حفظ کیفیت آب از برنامه‌های مهم بخش آب و فاضلاب ایران است و سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع مالی این طرح‌ها می‌تواند در دستورکار شرکت‌های آلمانی قرار گیرد.
جانباز تصریح کرد: در زمان کنونی حدود 2.2 میلیارد یورو پروژه با استفاده از منابع بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی در بخش آب و فاضلاب ایران در حال اجرا است و پروژه‌هایی با روش‌های بیع متقابل، BOO و BOT با مشارکت بخش خصوصی ایران و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در حال احداث است.
وی استفاده از روش‌های نوین تصفیه غشایی، نانو، روش‌های پیشرفته فیلتراسیون برای حذف جلبک و فلزهای سنگین، کنترل و حذف مواد آلی از آب‌های شرب و سطحی، روش‌های جدید ضدعفونی کردن آب، کاهش حجم لجن و استفاده موثر از لجن، بازچرخانی آب و فاضلاب با روش‌های پیشرفته و انتقال فناوری را از طرح‌های در دستورکار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عنوان کرد.
وی در پایان گفت: از همکاری شرکت‌های آلمانی در موراد یادشده استقبال می‌کنیم.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah