بخش برق
1397/07/19 09:46:00
وزیر نیرو در قم:
26 نیروگاه جدید برق در کشور در دست احداث است
وزیر نیرو گفت: برای تامین نیاز 8 هزار مگاواتی کشور به برق 26 نیروگاه جدید در دست احداث است و برای 3 هزار مگاوات برق نیز در کشور 11 برنامه مدیریتی تدوین شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه افتتاح نیروگاه 6 مگاواتی قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 13 نیروگاه پروژه صنعت برق و نیروگاه های مولد در استان قم در آینده افتتاح می شود.
وی افزود: عملیات اجرایی 4 پروژه جدید صنعت برق در استان آغاز شده است، بالغ بر 111 میلیارد تومان برای پروژه های جدید برق قم اعتبار هزینه و 107 میلیارد تومان نیز برای طرح آینده پیش بینی شده است.
وزیر نیرو گفت: در مجموع وزارت نیرو 764 طرح در بخش های مختلف آب، برق و فاضلاب در استان قم دارد که بیش از 460 میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.
اردکانیان ادامه داد: سیاست وزارت نیرو و دولت سوق دادن بحش خصوصی برای سرمایه گذاری در نیروگاه های برق و در صنعت آب و فاضلاب است تا نیازهای پایه ای صنایع و واحدهای تولیدی از این طریق تامین شود.
وی با انتقاد از الگوی مصرف اشتباه جامعه در مورد برق ابراز کرد: با ادامه روند الگوی مصرف در زمینه برق هر اندازه هم که سرمایه‌گذاری برای توسعه نیروگاه های برق صورت بگیرد نتیجه ای از آن حاصل نمی شود.
وزیر نیرو خاطر نشان کرد: برای تامین نیاز 8 هزار مگاواتی کشور به برق 26 نیروگاه جدید در دست احداث است، برای 3 هزار مگاواتی برق در کشور نیز 11 برنامه مدیریتی تدوین شده که به زودی اطلاع رسانی می شود.
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر