بخش آب و فاضلاب
1397/02/01 12:54:25
نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب برگزار شد
نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب با حضور مدیرکل روابط عمومی وزرات نیرو برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، صدیقه ببران، مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو در این نشست با بیان ضرورت ایجاد هم‌افزایی در همه فعالیت‌های فرهنگی وزارت نیرو گفت: ماهیت کار فرهنگی به گونه‌ای است که اثرات آن در بلندمدت نمایان می‌شود و بنابراین اگر می خواهیم فعالیت‌مان اثربخش باشد باید از همان آغاز سنجیده و با برنامه‌ریزی مدون پیش برویم.
وی با استقبال از برگزاری چنین رویدادهایی، اظهار داشت: این جشنواره قابلیت آن را دارد که با حمایت‌های لازم به صورت بین‌المللی برگزار شود.
ببران با اشاره به شورای سیاست‌گذاری این جشنواره و تعیین رویکردها و اهداف آن خاطرنشان کرد: طبعا رویکرد این رویداد نیز در چارچوب سیاست کلی وزارت نیرو مبنی بر «سازگاری با کم‌آبی» خواهد بود و انتظار می‌رود با همکاری همه عوامل به‌ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران به اهداف خود دست یابد.
مهدی بابایی، معاون برنامه‌ریزی آبفای استان تهران نیز در ادامه این نشست به تشریح ضرورت برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: از سال گذشته که نخستین گام‌ها برای برگزاری این جشنواره برداشته شد، همه کوشش دست‌اندرکاران بر این بود که این رویداد فرهنگی بتواند سنگ بنای مناسبی برای اتخاذ یک نگاه ملی به موضوع آب باشد.
بابایی اضافه کرد: این جشنواره برای موفقیت نیازمند پشتیبانی‌های نهادهای بالادستی مانند شرکت مهندسی آبفای کشور و وزارت نیروست تا در کنار این حمایت‌ها بتوانیم دغدغه هنرمندان و سینماگران را بیش از پیش به مقوله آب معطوف کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد با تداوم رایزنی‌های آبفای استان تهران و وزارت نیرو بتوان حمایت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مرتبطی مانند شهرداری تهران، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی را برای برگزاری بهتر این رویداد فرهنگی جلب کرد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر