بخش آب و فاضلاب
1395/12/28 11:05:00
معاون راهبري و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد:
آمادگی شهرهای مسافرپذیر و کلانشهرها برای تامین آب شرب مسافران نوروزی
در ايام نوروزتمامي مديران ارشد و همکاران حوزه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب در استان محل خدمت حضور خواهند داشت تا در صورت بروز هرگونه ناپایداری خدمات، در اسرع وقت به رفع آن بپردازند.
معاون راهبري و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شهرهای مسافرپذیر و کلانشهرها آمادگی کامل برای تامین آب شرب مسافران نوروزی دارند.
مهندس "شاهين پاکروح" معاون راهبري و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون) ضمن تبريک سال نو به هم ميهنان و آرزوي سفري خوش براي مسافران نوروزي با بيان اين مطلب که، همه ساله با فرارسیدن ایام عید باستانی نوروز، بدليل افزایش مصارف مرتبط با شروع سال نو و همچنين حضور مسافران نوروزي، احتمال بروز نوسانات مصرف افزایش می‌یابد گفت: در ايام نوروز نيز شرکت های آب و فاضلاب با بسیج نیروهای مدیریتی و عملیاتی خود همچون ديگر ايام سال، به ارایه خدمات آب شرب پایدار به شهروندان عزیز مشغول هستند.
وي با اشاره به اينکه به منظور تامین آب شرب پایدار در ایام نوروز اقدامات ويژه اي صورت گرفته است افزود: در ايام خجسته نوروز تمامي مديران ارشد و همکاران حوزه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب در استان محل خدمت حضور خواهند داشت تا در صورت بروز هرگونه ناپایداری خدمات، در اسرع وقت به رفع آن بپردازند.
شاهين پاکروح ادامه داد: تمامي منابع تامین، انتقال، تصفیه و توزیع آب در سراسر کشور آماده بهره‌برداری هستند.
وي با اشاره به اينکه در مناطق مسافرپذیر كه با مشكل احتمالي كمبود توليد آب روبرو هستند، مشکلات احتمالی و تمهیدات لازم اتخاذ شده است افزود: تمامي تیم‌های امداد و رفع حوادث به صورت آماده‌باش و تمام وقت و با سرعت ويژه‌ موارد مربوط به رفع حوادث را پيگيري خواهند کرد.
او تاکيد کرد: در ايام نوروز کیفیت آب شرب با دقت و جدیت بیشتری پایش و کنترل خواهد شد.
معاون راهبري و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با آرزوي سفري خوش و بي حادثه براي مسافران نوروزي از آنان خواست: از آلوده کردن رودخانه، چشمه‌ها، قنوات خودداري کرده و از ریختن زباله در طبیعت که نهایتاً وارد منابع تامین آب شرب خواهد شد پرهيز کنند.
وي تاکيد کرد: مسافران نوروزي صرفاً از منابع آب مطمئن برای شرب استفاده کنند واز آشامیدن آب های تصفیه نشده و غیربهداشتی که می‌تواند اثرات شدیدی بر سلامتی آنان بگذارد اجتناب کنند.
پاکروح از مسافران نوروزي خواست: در ایام تعطیلات طولانی ضروری است قبل از خروج از منزل شیر فلکه بعد از کنتور آب را ببندند تا از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد