بخش آب
1395/11/27 15:34:09
وزير نيرو در همايش سراسري فرماندهان بسيج صنعت آب و برق:
احيا و تعادل بخشي آب هاي زيرزميني در گروِ بسيج مردمي است/ بسيج بايد در ايفاي ماموريت هاي صنعت مشارکت موثري داشته باشد
اقتدار بسيج نبايد تنها در حوزه هاي نظامي خلاصه شود بلکه بايستي در تمام حوزه ها شاهد اقتدار بسيج باشيم. به طور مثال اگر صنعت کارآمد باشد، کارآمدي در بخش هاي ديگر از جمله نظامي، سياسي و... را براي کشور در پي خواهد داشت.
وزير نيرو گفت: اگر در بحث احيا و تعادل بخشي آب هاي زيرزميني و مديريت بهينه مصرف بتوان مردم را مانند دوران هشت ساله دفاع مقدس بسيج کرد مسلماً نتايج خوبي براي حفظ منابع آبي کشور دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، مهندس «حميد چيت چيان» وزير نيرو بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) در همايش سراسري فرماندهان بسيج صنعت آب و برق با اشاره به اهميت بسيج و حضور يکپارچه مردم در صحنه هاي مختلف اجتماعي، اظهار داشت: تاريخ نشان داده که هر جا ما شاهد حضور يکپارچه مردم بوديم، آنجا موفقيت هاي بزرگي حاصل شده است.
وي افزود: راز نهفته در کلام امام خميني(ره) مبني بر تشکيل بسيج در اوايل انقلاب نيز در همين امر نهفته است.
وي تصريح کرد: نگاهي به رويدادهاي دفاع مقدس نشان مي دهد تا زماني که ما شاهد حضور يکپارچه مردم در جبهه ها نبوديم، دشمن گام به گام جلوتر مي آمد اما با ورود مردم به صحنه هاي نبرد، دشمن چاره اي جز فرار از جبهه ها نداشت.
چيت چيان تأکيد کرد: اگر در بحث تعادل بخشي به آب هاي زيرزميني و مديريت بهينه مصرف نيز اينگونه بتوان مردم را وارد کرد مسلماً نتايج خوبي براي حفظ منابع آبي کشور در پي خواهد داشت.
وي ادامه داد: اصلي ترين رکن بسيج، آمادگي براي مقابله با دشمن و حضور آن در «همه جا، همه زمان و همه حال» است. نبايد از نظر دور داشت که استراتژي دشمنان، استفاده از غفلت و عدم هشياري بسيج در صحنه هاي مختلف است.
وي اضافه کرد: فراموش نکنيم که بيداري هميشگي مردم، وحشت دشمن را در پي دارد و اين خاصيت بسيج است که با آگاهي و آموزش اعتقادات درست به بسيجيان هميشه آن ها را بيدار نگه دارد.
وزير نيرو تأکيد کرد: اقتدار بسيج نبايد تنها در حوزه هاي نظامي خلاصه شود بلکه بايستي در تمام حوزه ها شاهد اقتدار بسيج باشيم. به طور مثال اگر صنعت کارآمد باشد، کارآمدي در بخش هاي ديگر از جمله نظامي، سياسي و... را در پي خواهد داشت.
وي گفت: بسيج متعلق به همه است و هر اندازه بسيج بتواند از اقشار مختلف مردم نيرو جذب بکند بهتر خواهد توانست رسالت خود را ايفا کند.
چيت چيان خاطرنشان کرد: صنعت آب و برق تعطيل بردار نيست و بسيج بايستي در ايفاي ماموريت هاي اين صنعت مشارکت موثري داشته باشد.  

  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد