بخش برق
1398/08/28 12:54:12
مدیر منطقه برق پردیس:
به تمام تعهدات خود در زمینه برق مسکن مهر پردیس عمل کرده‌ایم
مدیر منطقه برق پردیس گفت: به تمامی تعهدات خود در بخش مسکن مهر شهرستان پردیس عمل کرده‌ایم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا احمدوند" با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر شهرستان پردیس به دو بخش 13 هزار واحدی و 80 هزار واحدی تقسیم می‌شود، افزود: بخش 13 هزار واحدی این شهرستان شامل فازهای 3 و 9 قدیم است که عملیات نیرورسانی در فاز 3 بر عهده شرکت توزیع نیروی برق استان تهران بوده و خوشبختانه برق‌رسانی به حدود 9 هزار واحد در این فاز به اتمام رسیده است.
وی تعداد انشعاب‌های باقی‌مانده در فاز 9 قدیم را حدود 3200 انشعاب اعلام کرد و افزود: آنچه که مربوط به تعهدات ما بوده، به‌طور کامل انجام شده و خطوط 20 کیلوولت در این فاز احداث شده است و به محض برطرف شدن مشکلاتی نظیر تسطیح و احداث معابر که مربوط به سازمان عمران پردیس است، برق رسانی به این فاز نیز به اتمام خواهد رسید.
مدیر منطقه برق پردیس با تاکید بر همکاری همه جانبه شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با سازمان عمران پردیس افزود: بخش 80 هزار واحدی متشکل از فازهای 5، 8، 11 و فاز 9 جدید است که بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی نیرورسانی به این فازها بر عهده سازمان عمران پردیس است و شرکت توزیع نیروی برق استان تهران تنها وظیفه نظارت و نصب لوازم اندازه‌گیری را برعهده دارد که تاکنون نزدیک به 17 هزار انشعاب برق در این فازها واگذار شده و کنتور نیز نصب شده است.
احمدوند مدت زمان نصب کنتور برای واحدهای تحویل شده را منوط به نحوه واگذاری واحدها توسط شرکت عمران به متقاضیان دانست و اعلام کرد: میانگین زمان نصب کنتور از زمان تحویل کلید به متقاضیان 10 روز است که با توجه به حجم پروژه‌های افتتاح شده این زمان متغیر خواهد بود.
مدیر برق پردیس با اشاره به تاسیس این منطقه در سال 91 گفت: در آن مقطع تلفات این منطقه در حدود 38 درصد بود و تمام فیدرهای ما در آن مقطع پربار بودند، به‌طوری‌که 6 فیدر 300 آمپری داشتیم و قطعی‌های مکرری بابت این موضوع اتفاق می‌افتاد که خوشبختانه هم اکنون با تلاش‌های انجام شده تلفات برق به زیر 17 درصد کاهش یافته است.
وی استمرار فعالیت اکیپ‌های بازرسی جهت جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز، تبدیل آن به انشعاب‌های قانونی و آزمایش دوره‌ای لوازم اندازه‌گیری را از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در بحث کاهش تلفات غیرفنی دانست و انجام تعمیرات پیشگیرانه در تمامی خطوط، افزایش تعداد پست‌های فوق توزیع از دو به شش و توسعه تعداد فیدرها از 17 به 44 را از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در بحث کاهش تلفات فنی و تعدیل بار فیدرهای 20 کیلولت منطقه عنوان کرد.
مدیر برق پردیس گفت: یکی از چالش‌های مهم این منطقه در گذشته منع واگذاری انشعاب برق به اراضی فاقد کاربری مسکونی بود که خوشبختانه با توجه به ابلاغ قانون جدید و امکان واگذاری انشعاب غیردائم برای ساخت و سازهایی که قبل از شهریورماه 96 به پایان رسیده‌اند، توانستیم با رعایت شرایط مقرر در قانون 4700 انشعاب را ساماندهی کنیم و این امر دستاورد مهمی برای منطقه برق پردیس به شمار می‌رود که همچنان استمرار خواهد داشت.
احمدوند حذف قبوض کاغذی برق را یکی دیگر از دستاوردهای مهم منطقه برق پردیس ارزیابی کرد و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات منطقه در این خصوص مربوط به تعاونی‌های مسکن و همچنین پروژه‌های مسکن مهر پردیس است.
وی تصریح کرد: در خصوص برخی شرکت‌های تعاونی که مشکلات صدور سند دارند، هنوز امکان تغییر نام به مالکان وجود ندارد و در پروژه‌های مسکن مهر نیز با توجه به اینکه شماری از واحدهای واگذار شده خالی از سکنه هستند با مشکل ثبت مشخصات مشترکان روبه رو هستیم که به زودی این مشکل نیز با اتخاذ راهکارهای مناسب برطرف خواهد شد.
  • خبرنگار: بهنام افخمی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر