بخش برق
1398/08/28 14:01:29
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان:
شبکه‌های انتقال و فوق توزیع گیلان از پایداری کامل برخوردارند/ آماده‌باش اکیپ‌های عملیاتی برای مقابله با بحران‌های احتمالی
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان از آماده‌باش اکیپ‌های عملیاتی شرکت برای مقابله با بحران‌های احتمالی خبر داد و گفت: در حال حاضر شبکه‌های انتقال و فوق توزیع استان از پایداری کامل برخوردارند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عظیم بلبل‌آبادی" در کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل استان گیلان گفت: در سالیان گذشته بارش‌های سنگین برف و افزایش دمای متوسط را شاهد بودیم که با توجه به نوع، مدت و میزان افزایش بارش، این تغییرات نمی‌تواند بی‌ارتباط با تغییرات شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان گیلان باشد.
وی با اشاره به تجربه شرکت در مواجهه با چنین بحران‌هایی، گفت: در بارش‌های چند روز اخیر که حجم آن قابل توجه هم بود، تمامی اکیپ‌های فنی، عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات شرکت به حالت آماده‌باش قرار دارند تا بتوانیم در صورت وقوع بحران، در اسرع وقت آن را مدیریت کنیم و از وقوع اتفاقات و حوادث احتمالی جلوگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان، استانی حادثه‌خیز است، گفت: در استان گیلان با بحران‌های مختلفی در زمینه‌های رانش زمین، بارش فراوان برف و باران، افزایش بی‌سابقه دما و ... روبه‌رو هستیم که در طول چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: با مدیریت دانشی که در شرکت ایجاد شده و با توجه به مستندات موجود، اقدامات قبل، حین و پس از بحران شناسایی و احصا شده و برای کنترل هرگونه بحران احتمالی در آمادگی کامل به‌سر می‌بریم.
  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر