بخش آب
1398/08/01 11:00:03
52 هکتار از بستر رودخانه بشار یاسوج رفع تصرف شد
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد، از رفع تصرف حدود 52 هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار یاسوج خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "آرش مصلح"، با اشاره به نقش رودخانه بشار در توسعه منطقه، گفت: این رودخانه در سال‌های گذشته مورد تعدی قرار گرفته و با وجود اقدامات و برخوردهای قانونی صورت گرفته با متخلفان، متاسفانه همچنان ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم و بستر آن ادامه یافته که با توجه به شرایط خاصی که این رودخانه دارد، با دستور قضایی و همکاری نیروهای انتظامی، نسبت به رفع تصرف مجدد از بستر این رودخانه اقدام شد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این رفع تصرف طی دو روز، در دو طرف رودخانه بشار و حد فاصل پل اول بشار تا پل مختار صورت گرفت که در مجموع حدود 52 هکتار از اراضی بستر این رودخانه آزاد شد.
مصلح، با اشاره به این اقدام و تعیین حد بستر این رودخانه، گفت: از دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری یاسوج، انتظار می‌رود که احداث جاده در خط بستری که مشخص شده را در دستور کار قرار داده تا از تصرفات مجدد جلوگیری شود.
وی از مردم منطقه خواست، نسبت به رعایت قانون و حفظ این نعمت الهی، توجه بیشتری داشته و هرگونه ساخت و ساز و فعالیت کشاورزی، صنعتی و ... در اطراف این رودخانه را با رعایت موازین قانونی و هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای انجام دهند.
  • خبرنگار: سیدابوالحسن عسکرپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر