بخش آب و فاضلاب
1398/07/30 16:06:39
اصلاح شبکه‌های آب شرب و فاضلاب شهری فرادنبه بروجن تا پایان سال
مدیر آب و فاضلاب شهری فرادنبه، از اتمام پروژه اصلاح شبکه آب شرب به طول 3 کیلومتر و شبکه فاضلاب شهری به طول 9 کیلومتر در این شهر تا پایان سال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مراد احسانی" با اشاره به اینکه فرادنبه یکی از شهرهای بروجن از توابع استان چهارمحال و بختیاری دارای حدود 14 هزار نفر جمعیت است، گفت: توزیع آب در این شهر برای 5500 فقره اشتراک از طریق شبکه آب شرب به طول 52.5 کیلومتر صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه عمده تامین آب این شهر از طریق چاه‌های آب صورت می‌گیرد، افزود: تعداد هفت حلقه چاه در این شهر حفر شده که هم‌اکنون سه مورد آن فعال است و مجموعا 28 لیتر بر ثانیه آب شرب مورد نیاز شهر را تامین می‌کنند. آب شرب استخراج شده از طریق خطوط انتقالی به طول 21.4 کیلومتر به مخازن آب این شهر منتقل می‌شود.
مدیر آب و فاضلاب شهری فرادنبه در مورد پروژه اصلاح شبکه آب شرب گفت: طبق برآورد کارشناسان بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب، پنج کیلومتر از طول شبکه آب شرب در این شهر نیاز به اصلاح داشته که با تأمین بودجه مورد نیاز سه کیلومتر آن تا پایان سال انجام خواهد پذیرفت.
احسانی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب این شهر افزود: در زمینه فاضلاب، هم اکنون عملیات ساخت تصفیه‌خانه در حال انجام بوده که بخش ساختمانی پروژه تا پایان اردیبهشت 99 و بخش الکترومکانیکال آن در سال‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.
  • خبرنگار: رضا کیوانی‌فر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر