بخش آب و فاضلاب
1398/07/30 12:08:14
آغاز مانور پدافند غیرعامل صنعت آب و برق شمال‌غرب کشور در گیلان
دومین نمایشگاه و مانور تمرینی- آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان‌های شمال‌غرب کشور از امروز به‌مدت دو روز در گیلان آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در خصوص برگزاری مانور تمرینی- آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان‌های شمال‌غرب کشور گفت: این مانور با حضور شرکت‌های آب و برق استان‌های کردستان، اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از امروز به مدت دو روز به میزبانی صنعت آب و برق گیلان برگزار شد.
"محب‌علی رنج‌ور"، با اشاره به همکاری و مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب شهری، روستایی، آب منطقه‌ای، برق منطقه‌ای و توزیع برق گیلان جهت برگزاری این مانور، افزود: در کنار این مانور، نمایشگاه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز به منظور ارائه تجهیزات و دستاورد شرکت‌های آب و برق گیلان در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار می‌شود.
در ادامه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان هم با اشاره به نقش مهم وزارت نیرو در ایجاد زیرساخت‌های رفاهی مردم، به وضعیت فعلی رودخانه‌ها و مسیل‌های گیلان اشاره کرد و گفت: در بحث ساماندهی رودخانه‌های استان فقط آب منطقه‌ای و وزارت نیرو متولی نیست و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باید برای نجات رودخانه‌های گیلان احساس مسئولیت کنند.
اسلامی، با بیان اینکه در سیل هفته گذشته خسارات زیادی به زیرساخت‌های استان وارد شد، افزود: خوشبختانه در شهریور ماه امسال با تصویب و ابلاغ قانون بحران توسط دولت، تدابیر خوبی جهت فعال کردن و تجهیز تیم‌های مدیریت بحران در استان‌ها پیش‌بینی شده است.
  • خبرنگار: فاطمه بهبودی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر