بخش آب
1398/07/29 16:23:51
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان:
خطری ‌سدهای خوزستان را تهدید نمی‌کند/ ظرفیت مناسب سدها‌ برای کنترل سیلاب‌های احتمالی
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از آمادگی و ظرفیت مناسب سدهای استان جهت کنترل سیلاب‌های احتمالی خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد ایزدجو" در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر بارش باران و هشدار مدیریت بحران استان در خصوص احتمال افزایش رواناب‌ها و سیلاب‌های محتمل، اقدامات لازم برای کنترل سیلاب‌های احتمالی صورت گرفته است.
وی افزود: سدهای استان آمادگی و ظرفیت مناسب جهت کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند و از این حیث خطری پائین‌دست سدها را تهدید نمی‌کند.
ایزدجو با بیان اینکه در حال‌حاضر رصد دقیق شرایط آب و هوایی و حجم ورودی آب در سازمان آب و برق صورت گرفته و تمهیدات مناسب در نظر گرفته شده است، گفت: در صورت فعال شدن مسیل‌های بعد از سدها، با برنامه‌ریزی و کاهش خروجی‌ها، آب در رودخانه‌ها تنظیم شده و اجازه تداخل این جریان‌ها و افزایش رواناب سیلابی داده نخواهد شد.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در پایان افزود: از مردم تقاضا داریم در زمان وقوع بارش‌ها به‌دلیل نوسانات طبیعی آب در رودخانه‌ها، از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه و یا محل گذر مسیل‌ها اجتناب کرده و رعایت احتیاط را به عمل آورند.
وی از مردم خواست، اخبار و اطلاعیه‌ها را از مراکز معتبر همچون صدا و سیمای استان، ستاد مدیریت بحران استان و روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان دنبال و دریافت نمایند.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر