بخش آب
1398/07/17 13:00:32
هماهنگی شرکت‌های آب و برق استان تهران برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان تهران گفت: شرکت‌های صنعت آب و برق استان تهران با همکاری و هماهنگی یکدیگر به دنبال ارائه خدمات مطلوب به مردم هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "سید حسن رضوی" در دومین نشست هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان تهران که با حضور مدیران عامل صنعت آب و برق استان تهران و به ریاست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای برگزار شد، اظهار داشت: بخش آب و برق در حالی از فصل تابستان سربلند بیرون آمدند که رکورد جدید مصرف به ثبت رسید که با این حال شاهد وقوع کمترین چالش‌ها در این بخش بودیم.
وی با ارائه گزارشی از میزان منابع و مصارف آب در استان تهران گفت: سال آبی گذشته را در حالی پشت سر گذاشتیم که رکورد 387 میلی‌متر بارندگی از ابتدای مهر 97 تا 31 شهریور سال جاری به ثبت رسید که این رقم نسبت به سال آبی قبل حدود 57 درصد و نسبت به متوسط بلند مدت 42 درصد افزایش داشته است.
رضوی بارش‌های مناسب در سال آبی قبل را سبب پر شدن مخازن سدهای پنج‌گانه تامین کننده آب استان تهران دانست و گفت: این بارش‌ها باعث شد حدود دو میلیارد و 614 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سدها شود، در حالی که سال قبل از آن، این رقم حدود یک میلیارد و 173 میلیون مترمکعب بوده که این روند حکایت از افزایش 123 درصدی ورودی آب به سدهای پنج‌گانه استان تهران دارد.
رضوی از کاهش 97 درصدی بارش‌ها در 13 روز ابتدایی سال آبی جدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: امیدواریم که میزان بارش‌ها در هفته‌های آتی نرمال باشد تا امسال نیز همچون سال گذشته شاهد سال آبی خوبی باشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در حال حاضر 866 میلیون مترمکعب آب در سدهای امیرکبیر، لار، لتیان، طالقان و ماملو ذخیره شده است، گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته در حدود 600 میلیون متر مکعب بوده است که بر این اساس میزان ذخیره سدها نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن 266 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو با همفکری باید در جهت کاهش معضلات گام برداشته و خدمات بهتر و مطلوبتری را به مردم ارائه نمایند.
مولود شیوا مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده نیز در این جلسه گفت: ارتقای جایگاه مدیریتی بانوان شاغل در صنعت آب و برق در سایه شایستگی و عدالت محوری، چشم‌انداز امور بانوان وزارت نیرو بوده و در این راستا برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده است.
وی با تشریح ماموریت‌های امور زنان و خانواده وزارت نیرو گفت: شناسایی بانوان متخصص، توانمند و مسئولیت‌پذیر با هدف بهره‌گیری از توانمندی‌های آنان در فرصت‌های مناسب شغلی با رعایت اصل شایسته‌گزینی مد نظر است.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: سامانه بانک اطلاعات زنان شاغل صنعت آب و برق استقرار می‌یابد تا زمینه‌ساز ارتقای سطوح شغلی بانوان باشد.
این جلسه به صورت فصلی برای بررسی چالش‌ها و مشکلات صنعت آب و برق استان تهران برگزار می‌شود که یکی از اهداف آن ایجاد هماهنگی و هم افزایی میان دستگاه‌های متولی تامین و توزیع آب و برق است.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر