بخش آب
1398/06/24 16:26:00
استخدام 400 نفر در بخش آب کشور از طریق آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی
بخش آب کشور در راستای انجام هر چه بهتر مأموریت‌ها، تکالیف قانونی و تقویت سرمایه‌های انسانی خود در آینده نزدیک 408 نفر نیروی انسانی جدید استخدام و جذب خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمد حاج‌رسولی‌ها" مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اعلام این خبر گفت: پیرو تایید سند برنامه نیروی انسانی صنعت در سال 97 و پیگیری‌های به‌عمل آمده از سازمان اداری و استخدامی کشور، 408 نفر سهمیه استخدامی به این بخش تخصیص یافته است که پس از تعیین سهمیه استان‌ها بر اساس راهبردها و اولویت‌های بخش آب، شرایط احراز تحصیلی مشاغل و تعیین سهمیه‌‌های خاص(ایثارگران و معلولان)، نهایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در هفته اول مهرماه اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام از طریق سازمان سنجش کشور انجام می‌شود، افزود: طبق برنامه، اواخر آبان‌ماه سال جاری آزمون برگزار و پس از اعلام نتایج اولیه، در چارچوب ضوابط مربوطه، مصاحبه و گزینش انجام خواهد شد که امیدواریم تمامی اقدامات تا پایان سال انجام و زمینه بکارگیری نیروهای جدید از اوایل سال 1399 فراهم شود.
حاج‌رسولی‌ها ایجاد فرصت برابر و عدالت استخدامی، فراهم شدن زمینه فضای رقابتی در شناسایی و انتخاب بهترین سرمایه‌ها و طی کردن فرآیند قانونی را از اصول حاکم بر آزمون آتی و بکارگیری نیروی انسانی در بخش آب عنوان کرد.
 مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه گفت: از آنجایی‌که رویکرد اصلی بخش آب در جذب و ساماندهی نیروی انسانی، تقویت حوزه‌های تخصصی مدیریت منابع آب است، بیش از 75 درصد از سهمیه استخدامی به مشاغل اختصاصی به‌ویژه در حوزه حفاظت و بهره‌برداری منابع آب و تقویت واحدهای شهرستانی تخصیص یافته است.
وی در خاتمه از تمامی فارغ‌التحصیلان برتر واحدهای دانشگاهی کشور دعوت کرد تا در فراخوان آتی استخدام صنعت آب شرکت کنند تا زمینه ارتقای درجه حرفه‌ای صنعت و انجام مؤثرتر وظایف این بخش فراهم شود.
  • خبرنگار: عبدالله اسکویی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر