بخش آب
1398/06/24 13:01:00
اجرای خط انتقال آب از سد ماملو به صنایع پایین‌دست سرعت می‌گیرد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: برای اولین بار در صنعت آب کشور با استفاده از سامانه‌ای موسوم به BIM اجرای خط انتقال آب از سد ماملو به صنایع پایین‌دست سرعت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "سیدحسن رضوی" در حاشیه بازدید از طرح خط انتقال آب از سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت و صنایع پایین‌دست، که با هدف تسریع در روند اجرایی این طرح و پروژه احداث خط انتقال پساب تصفیه‌خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهر ری انجام شد، افزود: این پروژه از منظر تامین صنایع آب پایین‌دست از اهمیت خاصی برخوردار است و شرکت آب منطقه‌ای تهران متعهد شده که با همکاری همه ذینفعان این طرح را به پایان برساند.
وی با بیان اینکه در تابستان سال جاری در بخش کشاورزی و شرب کمترین مشکل را در تامین آب داشتیم، گفت: با این وجود در تامین آب بخش صنعت در استان تهران مشکلاتی وجود داشت که با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح مشکلات برطرف می‌شود.
رضوی تصریح کرد: شرط اجرای این طرح تامین منابع مالی آن از سوی تمامی ذی‌نفعان بوده که خوشبختانه تاکنون شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و نیروگاه شهدای پاکدشت سهم خود را پرداخت کرده‌اند و امیدواریم در ادامه نیز خدشه‌ای برای تامین منابع مالی به‌وجود نیاید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نظر داریم که این پروژه در سال جاری به بهره‌برداری برسد.
"کمال الدین کاظمی" مجری طرح خط انتقال آب از سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت و صنایع پایین‌دست نیز اظهار داشت: این طرح در مجموع 22 کیلومتر طول دارد که 11 کیلومتر آن با استفاده از لوله‌ای با قطر 500 میلی‌متر و مابقی نیز با لوله‌ای به قطر 600 میلی‌متر اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه برای اولین بار در صنعت آب کشور از سیستم BIM (Building information modeling) استفاده شده تا بروکراسی‌ها کاهش یابد، خاطرنشان کرد: این سامانه روابط بین کارفرما، مشاور و پیمانکار را تسهیل کرده و روند اجرای پروژه را سرعت می‌بخشد.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر