بخش آب و فاضلاب
1398/07/17 17:50:40
آبرسانی به روستای تاریخی خویین زنجان با مشارکت مردم
پروژه مشارکتی آبرسانی به روستای خویین از توابع شهرستان ایجرود با حضور استاندار زنجان و شماری از مدیران استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، سرپرست شرکت آبفار استان زنجان گفت: مشکل کمبود آب شرب روستای خویین از توابع شهرستان ایجرود با همکاری دهیاری، اهالی و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان حل شد.
"علیرضا جزءقاسمی" اقدامات انجام شده در این طرح را اجرای 4 هزار و 300 متر شبکه توزیع، احداث خط انتقال به طول 600 متر و خرید و نصب 207 فقره انشعاب مشترکان اعلام کرد.
وی افزود: ساخت مخزن ذخیره بتنی به حجم200 مترمکعب، احداث اتاق فرمان به مساحت 12 مترمربع و تجهیز آن از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این پروژه مشارکتی بوده است.
این مقام مسئول، اعتبار هزینه شده در این پروژه مشارکتی را 4400 میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: از این رقم سهم مشارکت اهالی و دهیاری 3800 میلیون ریال بوده و 600 میلیون ریال نیز توسط شرکت آبفار استان زنجان تامین شده است.
جزءقاسمی ادامه داد: روستای جوقین با 929 مشترک از بزرگترین روستاهای شهرستان ایجرود است که اهالی آن به‌دلیل فرسودگی شبکه توزیع با قطعی مکرر آب مواجه می‌شدند.
سرپرست شرکت آبفار استان زنجان تصریح کرد: با مشارکت دهیاری و شرکت آبفار 26 کیلومتر از شبکه توزیع روستا در دست اصلاح و بازسازی است و 50 درصد کار تاکنون انجام شده است.
وی اعتبار مورد نیاز این پروژه را 11هزار میلیون ریال اعلام کرد و افزود: 8 هزار و 400 میلیون ریال از مجموع اعتبار توسط شرکت آبفار تامین و مابقی از طرف دهیاری اختصاص یافته است.
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر