بخش آب و فاضلاب
1398/06/03 16:57:51
به‌مناسبت هفته دولت؛
33 پروژه آبفای استان گیلان به‌طور همزمان افتتاح شد
33 پروژه آبفای گیلان با اعتباری بالغ بر 226 میلیارد ریال به صورت همزمان با حضور سرپرست استانداری گیلان و مدیران استانی و محلی در رشت افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید محسن حسینی" مدیرعامل آبفای گیلان در آیین افتتاح این مراسم با اشاره به اینکه شرکت آبفای گیلان خدمات رسانی به بیش از 1.8 میلیون نفرجمعیت شهری در 50 شهر استان را عهده‌دار است، گفت: جمعیت تحت پوشش آب 99.93 درصد و جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب 69.9 درصد است.
وی با تأکید بر فعالیت 27 واحد آزمایشگاهی در سطح استان گیلان برای کنترل کیفیت آب یادآور شد: هدف گذاری شرکت آب و فاصلاب گیلان تا پایان برنامه ششم توسعه بر مبنای تحت پوشش قرار دادن 99.97 درصد در بخش آب و 72.8 درصد در خصوص پوشش دهی شبکه جمع آوری فاضلاب است که در صورت تحقق این امر 117 هزار نفر در بخش فاضلاب به جمعیت تحت پوشش اضافه خواهد شد.
حسینی توسعه تأسیسات، اصلاح و ارتقای شبکه‌های موجود را دو برنامه مدون شرکت آب و فاضلاب شهری تا پایان برنامه ششم عنوان کرد و گفت: به منظور تحقق این برنامه 33 پروژه را در شهرستان‌های آستارا، انزلی، رودسر، سیاهکل، رودبار، صومعه سرا، فومن، شفت و رشت به مرحله بهره‌برداری رساندیم.
وی افزود: علاوه بر 33 پروژه‌ای که به طور همزمان در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری رسید، طی ماه جاری و ماه آینده چهار پروژه بزرگ به ارزش 920 میلیارد ریال آغاز خواهد شد که برای اجرایی شدن برخی از آنها بیش از دو سال وقت صرف شده است.
  • خبرنگار: لیلا علیزاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر