بخش آب و فاضلاب
1398/05/26 14:22:00
مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس:
شهرهای دارای تنش آبی استان فارس به حالت عادی بازگشت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: با اقدامات فنی و فعالیت‌های گسترده فرهنگی، توانستیم مصارف آب را مدیریت کرده و شهرهای دارای تنش آبی استان را به حالت عادی آبرسانی بازگردانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدعلی قلندری" با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت آب شهرهای استان فارس به ویژه چهار شهر کوار، کوهنجان، داراب و فیروزآباد افزود: کارکنان شرکت آبفای استان فارس شبانه‌روز در تلاشند تا آب شرب مردم شهرهای استان با کمترین مشکل و مطلوب‌ترین خدمات آبرسانی تامین و به شهروندان ارائه شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس در چهار شهر داراب، کوهنجان، کوار و فیروزآباد که با مشکل کم‌آبی شدید و تنش آبی مواجه بودند، توانستیم پس از مهندسی مجدد منابع آب، کاهش هدررفت آب در شبکه‌های توزیع، استفاده از چاه‌های استیجاری و چاه‌های سایر ارگان‌ها و همچنین انجام اقدامات گسترده فرهنگی در میان مردم، مصارف آب شرب را مدیریت کرده و تنش آبی را در این شهرها کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با بیان اینکه در شرایط کنونی که کشور با خشکسالی مستمر و کم آبی فراگیر دست و پنجه نرم می‌کند، باید فرهنگ سازگاری با کم‌آبی در میان مردم رواج یابد، ادامه داد: بدیهی است که در شرایط کنونی مدیریت مصرف آب تنها با مشارکت عمومی و همت همگانی محقق خواهد شد.
  • خبرنگار: کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر