بخش آب
1398/04/30 14:52:03
مدیرعامل ساتکاب:
اشتغال‌زایی 300 هزار نفری طرح فهام در کشور/ 350 هزار کنتور هوشمند برق در حال بهره‌برداری است
مدیرعامل شرکت ساتکاب با تاکید بر اینکه اجرای طرح فهام بیش از 300 هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد خواهد کرد، گفت: در حال حاضر 350 هزار کنتور هوشمند برق در حال بهره‌برداری است و شش سرور ملی در شش نقطه کشور آنها را پایش می‌کنند.
"محمدولی علاءالدینی" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره به برنامه مشترک شرکت توانیر و ساتکاب برای نصب پنج میلیون کنتور هوشمند تا پایان سال 98 در کشور، گفت: این طرح علاوه بر مدیریت مصرف انرژی، بارقه امیدی میان تولیدکنندگان کنتورهای آب و برق نیز ایجاد کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه علاوه بر کنتورسازان فعال در صنعت، سایر سازندگان کنتور نیز که در چند سال اخیر به‌دلیل شرایط اقتصادی با کاهش تولید و یا تعطیلی مواجه شده‌اند باز هم مورد حمایت قرار بگیرند.
علاءالدینی با اشاره به اینکه 85 هزار حلقه چاه آب مجهز به کنتورهای هوشمند برق شده‌اند، عنوان کرد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته میان معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران و مجموعه ساتکاب مقرر شده است طرح نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های کشاورزی با سرعت بیشتری دنبال شود.

 
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر