بخش آب
1398/04/30 14:44:51
لایروبی 40 کیلومتر از انهار اصلی شهرستان‌های رودسر و املش در استان گیلان
مدیر امور منابع آب شهرستان‌های رودسر و املش از لایروبی 40 کیلومتر از انهار اصلی این دو شهرستان به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب برای فصل زراعی سال جاری خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدحسین کریمی" گفت: در فصل آبیاری جاری، تعداد 48 مورد از سردهنه‌های خاکی در محدوده شهرستان‌های رودسر و املش، احیا و بازسازی شد.
وی افزود: با عنایت به تخریب بسیار گسترده مسیر انهار منشعب از رودخانه پل‌رود طی سیلاب­های فصلی گذشته، به‌صورت شبانه­‌روزی با استفاده از چندین دستگاه بولدوزر، بیل مکانیکی و لودر، نسبت به حفر مسیر جدید برای انتقال بهینه آب زراعی در انهار مذکور و احیای کامل سردهنه‌های نوده، گزافرود، خاناپشتان و غیره اقدام نمودیم.
مدیر امور منابع آب شهرستان‌های رودسر و املش افزود: تعداد چهار پهنه آب­بندان در منطقه املش و رودسر، که تاکنون لایروبی نشده بودند، مورد لایروبی و بهسازی قرار گرفت و با تأمین لوله‌ها، دریچه و شیرآلات تنظیم آب، مسیر ورودی و خروجی آنها بهسازی شد.
وی گفت: تعمیرات، بازسازی و تأمین اقلام اساسی از جمله الکتروپمپ، لوله و اتصالات 17 حلقه چاه کشاورزی و همچنین چهار باب ایستگاه پمپاژ، به‌منظور آبرسانی مطلوب به اراضی شالیزاری در فصل آبیاری سال‌جاری نیز انجام شد.
کریمی ادامه داد: برای نخستین بار در فصل آبیاری جاری عملیات بهره‌برداری از دو حلقه چاه­ عمیق در روستاهای حسن­ سرا و کرفستان رودسر و همچنین چاه عمیق مشکله در شهرستان املش آغاز شد تا کشاورزان منطقه از ثمرات آن بهره‌‌مند شوند، همچنین به منظور تهیه و نصب پنج فقره دریچه تنظیم آب در محل‌های مورد نظر نیز اقدام لازم به‌عمل آمد.
  • خبرنگار: مسعود اولیایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر