بخش برق
1398/04/30 14:26:30
پست 230 کیلوولت برق ساران گچساران وارد مدار شد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پست 230.33 کیلوولت ساران و ورود و خروج خط 230 کیلوولت بهبهان – دوگنبدان وارد مدار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه را بالغ‌بر 700 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: احداث و برق‌داری این پست در راستای اجرای پروژه‌های ویژه برای عبور از تابستان 98 است.
وی اظهار داشت: در این پست یک ترانسفورماتور به ظرفیت 50 مگاولت آمپر به همراه 14 فیدر خروجی 33 کیلوولت و دو بانک خازنی 4.8 مگاواری نصب شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، افزایش قابلیت اطمینان و جلوگیری از خاموشی شهرستان گچساران را از مهم‌ترین اهداف بهره‌برداری این پروژه دانست و افزود: فراهم نمودن امکان اتصال نیروگاه DG شرکت مفنا به شین 33 کیلوولت پست، کاهش بارگیری ترانس‌های پست دوگنبدان و خروج پست از حالت T-OFF و تامین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان جدید خانگی و صنعتی شهرستان گچساران از دیگر اهداف برق‌داری این پروژه به‌شمار می‌آید.
دشت‌بزرگ تصریح کرد: با توجه به نصب ترانسفورماتور ذکر شده، ظرفیت کل پست ساران به 100 مگاولت آمپر افزایش یافته است.
وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون14.4مگاوار بانک خازنی و 92 مگاولت آمپر در بخش انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد افزوده شده است.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر