بخش آب و فاضلاب
1398/04/27 13:10:47
با حضور استاندار کرمانشاه؛
عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرندغرب در کرمانشاه آغاز شد
عملیات اجرایی پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرندغرب با حضور استاندار کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آبفای استان، فرماندار دالاهو و تعدادی از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا تخت‌شاهی" مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در این مراسم گفت: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر کرندغرب شامل اجرای شبکه، خط انتقال و ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب یکی از دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری به استان است.

وی در خصوص مشخصات پروژه گفت: این طرح در زمینی به مساحت 3 هکتار با ظرفیت 2200 مترمکعب در شبانه‌روز با سیستم تصفیه لجن فعال - هوادهی گسترده در فاز اول برای جمعیتی معادل 14 هزار نفر در افق سال 1415 و با برآورد اعتباری معادل 165 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و همچنین قانون بودجه کل کشور، طراحی و به مرحله اجرا رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه این طرح تا سال 1400 به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: این طرح با هدف بالا بردن سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، بهبود وضعیت زیست محیطی، تامین بخشی از نیازهای آب کشاورزی، باغداری و صنعت و در نهایت توسعه پایدار منطقه اجرا خواهد شد.

تخت‌شاهی ادامه داد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرندغرب در دو واحد طراحی شده که واحد اول با دو خط جریان شامل واحدهای؛ آشغالگیری، دانه گیری و چربی گیری، تانک انوکسیک، تانک هوادهی، پمپاژ لجن برگشتی، تانک ته نشینی، ساختمان کلرزنی، پمپاژ لجن مازاد، تانک تغلیظ لجن، آبگیری لجن، ساختمان دیزل ژنراتور، ساختمان پست پاساژ، اتاق برق، ساختمان کنترل و محوطه و فضای سبز احداث می‌شود.

وی مجموع طول شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب را 43 کیلومتر اعلام کرد و گفت: تاکنون 8 کیلومتر از طول شبکه و خط انتقال اجرا شده است.

  • خبرنگار: شهلا مرادی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر