بخش عمومي
1398/04/23 13:56:00
آغاز به‌کار نوزدهمین نمایشگاه کتاب و منابع چند رسانه‌ای در وزارت نیرو
نوزدهمین نمایشگاه کتاب و منابع چند رسانه‌ای وزارت نیرو اعم از لوح فشرده، پایگاه‌های اطلاعاتی و کتاب گویا از امروز تا 26 تیرماه در کتابخانه حوزه ستادی این وزارتخانه آغاز به‌کار کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن بختیار" معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو در حاشیه افتتاح و بازدید از این نمایشگاه با اشاره به اینکه در این بخش، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، گفت: امسال حدود ۳۰۰۰ عنوان کتاب، نشریه و نسخه‌های دیجیتالی به مجموعه کتابخانه وزارت نیرو اضافه شده که این آثار به‌عنوان یک فعالیت ارزشمند در قالب نمایشگاه کتاب عرضه شده است.
وی افزود: انواع مختلف موضوعات در این نمایشگاه پوشش داده شده است تا تمامی همکاران و علاقه‌مندان بتوانند از منابع موجود کتابخانه استفاده کنند.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی که همکاران این مجموعه انجام می‌دهند، امکان استفاده همگانی از منابع موجود فراهم شود.
بختیار، ایجاد زمینه استفاده از منابع به‌صورت الکترونیکی را بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد امکان توسعه این فرایند در آینده برای این مجموعه فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: در وزارت نیرو هیچ‌گونه محدودیتی برای توسعه و گسترش اینگونه فعالیت‌ها وجود ندارد.
"علیرضا حسین‌آبادی" سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو نیز با اشاره به اینکه در این نمایشگاه حدود 3000 مدرک خریداری شده در سال جدید، اعم از چاپی و الکترونیکی عرضه شده است.
حسین‌آبادی افزود: ارزیابی استانداردهای صنعتی، مهندسی، مجموعه مقالات کنفرانس‌ها و نشریات کشور از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی از جمله سیویلیکا، شرکت ساعی پویش، کتابخانه دیجیتال نورمگز از دیگر منابع ارائه شده در این نمایشگاه است.
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو یادآور شد: در حال‌حاضر در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو ۸۳ کتابخانه "فعال" مشغول فعالیت است.
نوزدهمین نمایشگاه کتاب و منابع چند رسانه‌ای وزارت نیرو از امروز در کتابخانه حوزه ستادی این وزارتخانه گشایش یافت و تا 26 تیرماه ادامه دارد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر