بخش برق
1398/03/25 16:06:03
42 مگاولت آمپر ظرفیت جدید به پست‌های فوق توزیع خوزستان اضافه شد
با برق‌دار شدن پست سیار شهید حسن درویشی و پست موقت کارون در اهواز 42 مگاولت آمپر به ظرفیت پست‌های فوق توزیع استان خوزستان در سال 98 اضافه شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار داشت: ارزش سرمایه‌گذاری پست موقت 132.33 کیلوولت کارون با ظرفیت 12 مگاولت آمپر به همراه نصب یک دستگاه فیدر خروجی 33 کیلوولت 80 میلیارد ریال بوده است.
"محمود دشت بزرگ" افزایش ضریب اطمینان و توسعه شبکه جهت مشترکان خانگی و صنعتی ناحیه شرق اهواز و کاهش محدودیت و احتمال خاموشی شبکه توزیع در این منطقه را از مهم‌ترین اهداف بهره‌برداری از پست موقت کارون عنوان کرد.
وی، برق‌دار شدن پست سیار 132.33 کیلوولت شهید حسن درویشی با ارزش سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 100 میلیارد ریال را نیز باعث توسعه شبکه برق، کاهش محدودیت و احتمال خاموشی در شهرستان شوش دانست و افزود: این پست 30 مگاولت آمپر ظرفیت دارد و سه دستگاه فیدر خروجی 33 کیلوولت نیز در آن نصب شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، بهره‌برداری از پروژه‌های جدید را در راستای افزایش پایداری شبکه و عبور مطمئن از تابستان 98 اعلام کرد.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر