بخش برق
1398/03/01 15:31:14
برق‌رسانی به دو روستا در شهرستان کامیاران
شبکه برق روستاهای صالح آباد و وزمانه‌سفلی با حضور مجری طرح برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علي چهل اميراني مجري طرح برق‌رساني روستايي كشور در آيين افتتاح برق‌رسانی به این دو روستا گفت: در کشور، تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند و هدف شرکت توانیر برق‌دار کردن تمام روستاهای بالای پنج خانوار در آینده نزدیک است.
وي با اشاره به برق‌دار شدن بیش از 90 درصد روستاها در کشور بیان داشت:  با تلاش و همدلي  مجموعه وزارت نيرو و شركت‌هاي توزيع بیش از 90 درصد روستاها برق‌دار شده و شبکه برق روستاهای صالح آباد و وزمانه‌سفلی نیز به روستاهای دارای برق افزوده شد.
مجري طرح برق‌رسانی روستايي شرکت توانیر تأکید کرد: هدف توانیر در سال‌های  98 و 99 برق‌دار کردن تمام روستاهای شهرستان کامیاران است که با تلاش شبانه‌روزی همکاران انشاءالله این مهم به‌وقوع خواهد پیوست.
چهل اميراني با اشاره به کارهای بزرگی که در راستای برق‌دار نمودن روستاهای سطح کشور انجام شده اظهارداشت: مشكلات برق‌رساني به روستاها بسیار زياد است، با این وجود در راستای برق‌دار نمودن تمام روستاهاي زير پنج خانوار در استان كردستان از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.
در ادامه عبید علیمحمدی، معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: سال گذشته همكاران برق شهرستان متعهد شدند که اين روستا را از نعمت برق برخوردار نمایند كه امروز وعده ياد شده محقق شد.
وي تصريح كرد: يكي از اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مسئولان، خدمت به روستانشینان است كه در اين زمينه بايد روستاها از خدمات برق به عنوان زیر ساخت بخش عمده ای از دیگر خدمات برخوردار باشند تا از مهاجرت آنان به شهر نیز جلوگيري شود.
علیمحمدی با اشاره به اعتبار صرف‌شده بالغ بر 570 میلیون تومان به منظور اجرای این دو پروژه اظهار داشت: در ابتدا برق‌دار شدن هشت خانوار مدنظر بود که اکنون بیش از 18 خانوار از نعمت برق بهره‌مند شده‌اند.
در ادامه شهرام بهمنی، مديربرق شهرستان كامياران گفت: جهت برق‌رساني به دو روستا 4700 متر خط 20 کیلو ولت هوايي، دو دستگاه پست هوايي  و 500 متر شبكه فشار ضعيف در قالب هفت دستور كار اجرا و از ابتدای زمستان 97 همکاران شروع به کار کردند که با همت و تلاش صورت گرفته افتتاح شد.
  • خبرنگار: هانا نقشبندی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر