بخش آب
1398/02/30 14:35:57
جلوگیری از برداشت غیرمجاز 398 هزار متر مکعب آب از آبخوان‌های ورامین
سرپرست امور منابع آب ورامین از انسداد چهار حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه مجاز و به‌دنبال آن جلوگیری از برداشت بیش از 398 هزار مترمکعب آب از آبخوان‌های منطقه خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: تعداد چهار حلقه چاه غیرمجاز به عمق 84 متر و دبی 21 لیتر بر ثانیه با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی مسدود شد.
وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه‌های غیرمجاز سالیانه 290 هزار و 707 متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیرزمینی جلوگیری خواهد شد.
سرپرست امور منابع آب ورامین با بیان اینکه طی هفته گذشته هشت مورد اخطاریه صادر و ابلاغ شده است، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ضمن جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه با حجم صرفه‌جویی 107 هزار و 971 متر مکعب، پنج حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده که اقدام‌های لازم برای پر کردن آنها در حال انجام است.
داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه‌روزی ماموران امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به‌عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به‌عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر