بخش آب
1398/01/27 12:47:37
تداوم آبرسانی در شهرهای استان گیلان به رغم بارش‌های شدید
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به بارشهای اخیر و وقوع سیلاب در برخی مناطق کشور بر اقدامات مدیریتی و عملیات پیشگیری از وقوع بحران و بروز آلودگی و کدورت آب تأکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحسن حسینی" مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر تمهیدات پیشگیرانه از وقوع بحران و بروز آلودگی در پی بارش‌های بسیار شدید باران اظهار داشت: به‌دنبال بارندگی شدید در روزهای پایانی سال گذشته و تداوم آن تا 12 فروردین ماه سال جاری با همت و تلاش مجموعه آبفای گیلان در تمامی سطوح، تأمین آب شرب مشترکین با کیفیت مطلوب انجام شد.
وی با اشاره به بارندگی شدید در استان گیلان طی روزهای اخیر افزود: با طغیان رودخانه‌ها، چشمه‌ها و افزایش آب در پشت سدهای استان هیچگونه خللی در امر خدمات رسانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ایجاد نشد و با مدیریت شرایط به‌وجود آمده سلامت آب شرب شهرها در کنترل کامل این شرکت بود.
مدیرعامل آبفای گیلان در ادامه گفت: در منطقه آستارا و رودسر هم طغیان چشمه های بهارستان و سفیدآب باعث افزایش کدورت آب خام چشمه ها شد که با بازدیدهای میدانی و مدیریت بر تصفیه خانه های موجود و کنترل سلامت آب شرب از طریق آزمایشات باکتریولوژیک و افزایش تعداد نمونه‌برداری‌های کلر و کدورت سنجی، شرایط موجود مدیریت و سلامت و کیفیت آب تأمین شد.
حسینی گفت: از آنجاییکه با بالا آمدن سطح آب های زیرزمینی و یا آبگرفتگی منطقه، احتمال آسیب برخی از تأسیسات آبرسانی وجود دارد، پیگیری و کنترل بیشتر تأسیسات در معرض آبگرفتگی در این ایام به همراه افزایش کنترل کیفی، منجر به این امر شد که در تمام مدت آب با کیفیت مطلوب به دست مشترکین برسد. 
مدیرعامل آبفای گیلان تأکید کرد: آب آشامیدنی تمام شهرهای استان در حال حاضر هیچ مشکلی برای شرب ندارد و مردم با اطمینان می توانند از آن استفاده نمایند.

 

  • خبرنگار: لیلا علیزاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر