بخش برق
1397/11/16 15:14:00
با حضور معاون وزیر نیرو و استاندار تهران انجام شد؛
رونمایی از پروژه‌های توزیع برق تهران بزرگ با اعتباری افزون بر 115 میلیارد تومان
پروژه‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد تومان، صبح امروز با حضور استاندار تهران و معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی، به بهره برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دراین مراسم که روز سه شنبه؛ شانزدهم بهمن ماه سال جاری، در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ وبا حضور استاندار تهران و معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی برگزارشد؛ پروژه‌های راه‌اندازی اپلیکیشین همراه برق تهران، طرح فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (فهام) و نیز ایجاد، توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع نیروی برق در پایتخت به بهره برداری رسید.
در این مراسم حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به بهره برداری از پروژه‌های گسترده شرکت در سال جاری بیان کرد: از جمله این طرح‌ها احداث 300 دستگاه پست اتوماسیون برق 20 کیلوولت و احداث 600 کیلومتر شبکه توزیع برق با هدف تأمین برق 80 هزار مشترک جدید، افزایش سطح پایداری شبکه‌های برق رسانی و نیز آمادگی به منظور گذر از پیک تابستان 98 است.
وی همچنین نوسازی و بهینه سازی 105 دستگاه پست برق و 240 کیلومتر شبکه برق را از دیگر طرح‌های اجرایی این شرکت برشمرد که با هدف افزایش سطح قابلیت بهره‌برداری شبکه به منظور تأمین برق مطمئن و پایدار در سطح شهر تهران به بهره‌برداری رسیده است.
صبوری تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص شهر تهران به عنوان پایتخت و نقش مؤثر انرژی در توسعه و رفاه اجتماعی و لزوم حفظ امنیت جامعه، برنامه استراتژیک ما این است که بتوانیم خدمات استاندارد در چارچوب تکنولوژی روزدنیا ارائه دهیم که این برنامه‌های راهبردی شامل اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه به منظور کاهش زمان خاموشی و رفع مشکلات شبکه برق‌رسانی در سریع‌ترین زمان ممکن، توسعه خدمات غیرحضوری در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک و با توجه به ابلاغیه رییس‌جمهور در این خصوص و نیز جذب مشارکت بخش خصوصی برای توسعه انرژی خورشیدی است.
وی با بیان اینکه استفاده ازسیتم های خورشیدی تحولی برزگ درکاهش مصرف برق درساعات پیک بارشبکه ایجاد خواهدکرد گفت: درحال حاضر استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا از جمله سیستم‌های خورشیدی در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق تهران است که علاوه بر مدیریت مصرف برق تأثیر زیادی در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت همچنین از افتتاح پروژه اپلیکیشن همراه برق در راستای ارج نهادن به حقوق شهروندی و ارائه خدمات غیرحضوری خبر داد و اذعان داشت: سالانه در سطح تهران 650 هزار تردد و مراجعه مردم به مناطق 22 گانه برق داریم که به منظور رفاه حال شهروندان و به منظورکاهش تردد و به دنبال آن کاهش حجم ترافیک، این طرح اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری 1521 درشهر تهران هم اکنون 90 درصد از خدمات خدمات قابل ارائه به مردم به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
صبوری همچنین با اشاره به افتتاح سامانه مانیتوریگ کنتورهای هوشمند که یکی از گسترده‌ترین طرح‌های اجرایی در حوزه صنعت برق است، گفت: از آنجایی که ما درشهر تهران 2.1 مشترکین دیماندی داریم که بیش از 40 درصد انرژی برق شهر تهران را مصرف می‌کنند که برهمین اساس شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای اهداف صنعت برق و به منظور ایجاد شبکه هوشمند انرژی در نصب و بهره‌برداری از کنتورهای هوشمند و با هدف مدیریت یکپارچه و استفاده مناسب از اطلاعات و داده‌های موجود در لوازم اندازه گیری نصب شده برای مشترکان، اقدام به راه اندازی و بهره گیری از مرکز پایش فهام کرده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم صنعت برق کاهش تلفات انرژی می‌باشد، تصریح کرد: تلفات در سال 87، 12.1 درصد بوده که بابرنامه‌ریزی و همت تلاشگران توزیع برق تهران در حال حاضر به 6.4 درصد رسیده است که این امر یک اقدام بسیار مؤثر درتحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم صنعت برق مدیریت مصرف است، خاطرنشان کرد: سالیانه در شهر تهران حدود 5 درصد رشد پیک داریم که سال گذشته به دلیل کاهش نزولات آسمانی مقرر شد امسال پیک مصرف افزایش پیدا نکند که خوشبختانه با همراهی مردم و مسئولین این امر محقق شد.
وی در ادامه گفت: اگر همکاری مردم و مسئولین در جهت تقلیل ساعت اداری و استفاده از مولد بخش خصوصی و دولتی نبود قطعاً در جهت این مهم به مشکل بر می‌خوردیم.

  • خبرنگار: محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر