بخش آب
1397/08/15 10:29:11
طی یک ماه صورت گرفت؛
انسداد 51 حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد 51 حلقه چاه غیرمجاز، از برداشت سالانه بیش از 367 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 51 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 1865 متر و با دبی 68 لیتر در ثانیه مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 367 هزار و 200 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
  • خبرنگار: نرگس شیخ الاسلام
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر