بخش مناسبت ها
1397/07/10 12:31:01
مشاور وزیر نیرو:
زیرساخت‌های آب و برق زائران اربعین در مرز خسروی فراهم است
مشاور وزیر نیرو و رئیس ستاد اربعین این وزارتخانه گفت: هم اکنون زیرساخت‌های مورد نیاز زائران اربعین حسینی در مرز خسروی در بخش آب و برق فراهم شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، سید یعقوب محمدمرادی روز سه‌شنبه در جلسه بررسی زیرساخت‌های اربعین در فرمانداری قصرشیرین، با بیان اینکه آبرسانی مهمترین کار در بخش خدمات رسانی به زائران است، افزود: کار آبرسانی و اصلاح شبکه‌های برق و آب در دستور کار است و تانکرهای آبرسانی هم به اندازه کافی پیش بینی شده و مشکلی در این بخش نیست.
وی ادامه داد: در حوزه خدمات‌رسانی به زائران در ایام اربعین، از ظرفیت و امکانات دیگر دستگاه‌ها و نهادها از جمله وزارت دفاع، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان نیز استفاده می‌شود.
به گفته مشاور وزیرنیرو، سال گذشته هم اقدامات خوبی در زمینه احداث حمام برای زائران اربعین انجام گرفت که در این بخش یک هزار و 100 چشمه حمام در کربلا و نجف احداث شد.
مرادی ادامه داد: با توجه به اینکه در هر مکانی که موکب دایر شود امکان خدمات رسانی وجود ندارد، استانداری کرمانشاه باید طرح جامعی را برای احداث موکب‌ها در مسیر تهیه کند تا براساس این طرح وزارت نیرو خدمات مورد نیاز به زائران را انجام دهد.
وی اضافه کرد که برای مرز خسروی هم استقرار 50 چشمه حمام پیش بینی شده است تا خدمات مناسب‌تری به زائران اربعین حسینی ارائه شود.
مشاور وزیر نیرو بیان کرد: نمایندگان وزارت نیرو و نمایندگان شرکت‌های مادر تخصصی این وزارتخانه در استان کرمانشاه برای خدمت بیشتر به زائران حسینی مستقر خواهند شد تا هماهنگی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر