بخش عمومي
1397/07/03 14:54:00
سرلشکر حسنی‌سعدی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:
وزارت نیرو سنگین‌ترین مسئولیت دوران جنگ را بر عهده داشت
جانشین فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با تاکید بر اینکه وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس سنگین‌‌ترین مسئولیت را بر عهده داشته است، گفت: این وزارتخانه بیشترین نقش را در پشتیبانی از جبهه‌ها و تامین آب و برق مناطق جنگی عهده‌دار بوده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرلشکر "حسین حسنی‌سعدی" در مراسم رونمایی از تمبر بسیج آب و برق با گرامی‌یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس سنگین‌‌ترین مسئولیت را بر عهده داشته است. این وزارتخانه بیشترین نقش را در پشتیبانی از جبهه‌ها و تامین آب و برق مناطق جنگی عهده‌دار بوده است که وجود بیش از 500 شهید در صنعت آب و برق نشان از رشادت‌های فعالان این عرصه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.
جانشین فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تاکید کرد: فداکاری و ایثار مجموعه صنعت آب و برق در دوران دفاع مقدس بی‌نظیر بوده است و حتی در اداره کردن صحنه‌های مختلف دفاع مقدس نیز شاهد حضور مثمرثمر نیروهای این بخش هستیم.
وی با اشاره به دشواری‌های متعدد مجموعه ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در فاصله بین 22 بهمن 57 تا 31 شهریورماه سال 59 که جنگ تحمیلی آغاز شود، دشمنان انقلاب تمام توان خود را برای نابودی انقلاب در دستور کار قرار بودند به طوری که دو سوم نیروهای ارتش نوپای پس از انقلاب در حال مقابله با اقدامات نیروهای ضد انقلاب در کردستان بودند و در همین مدت بیش از 612 شهید و هزار و 150 جانباز تنها نیروی زمینی ارتش تقدیم انقلاب کرده و امنیت کردستان را تامین کردند.
سرلشکر حسنی‌سعدی یادآور شد: در همین بهبوبه بود که عراق با کمک تمامی قدرت‌های جهانی جنگ خود را با ایران برای گرفتن مناطقی از جمله خوزستان و اروند رود آغاز کرد، ولی با رشادت‌های همین ارتش نوپا و سپاه و بسیج تازه شکل گرفته اجازه ندادیم ذره‌ای از خاک این کشور در اختیار دشمن قرار بگیرد.
جانشین فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: حماسه‌های آن دوران بایستی برای جوانان امروز کشور بازگو شود تا به خوبی بدانند چگونه این مرز و بوم و انقلاب مردم آن در برابر دشمنان حفظ شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر