بخش آب
1397/06/22 18:12:00
با حضور معاون پارلمانی رییس‌جمهور؛
سد تنگ ارم دشتستان به بهره‌برداری رسید
سد مخزنی تنگ ارم دشتستان در استان بوشهر با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسینعلی امیری با حضور در محل سد تنگ ارم، اظهار داشت: به‌رغم تحریم‌ها و سقوط قیمت نفت، در بسیاری از حوزه‌ها شاهد پیشرفت های خوبی بوده‌ایم.
امیری با اشاره به ضرورت تسریع در ساخت طرح های حوزه آب بوشهر خاطرنشان کرد: متاسفانه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، همچنان شاهد آبرسانی با تانکر به برخی از مناطق استان بوشهر می‌باشیم و می بایست برای رفع این مشکل، طرح های توسعه منابع آب تسریع شوند.
در این مراسم همچنین مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر اظهار داشت: ۵ سد بزرگ و ۱۲ سد کوچک و متوسط در استان بوشهر در مراحل مختلفی از مطالعه و ساخت به سر می‌برند.
رجایی با اشاره به در حال ساخت بودن سد دالکی، به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی استان بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر 6 سد کوچک و متوسط دیگر جهت استفاده حداکثری از روان‌آبهای فصلی شهرستان دشتستان در دستور کار این شرکت قرار دارد.
شاهپور رجایی تصریح کرد: سد تنگ‌ارم نخستین سد به بهره‌برداری رسیده در این ابعاد در استان بوشهر بوشهر می باشد و امیدواریم که با بهره برداری از آن، بخش عمده‌ای از مشکلات آب شرب بخش ارم مرتفع شود.
وی در پایان گفت: سد تنگ ارم با حجم مخزن 4.2 میلیون مترمکعب، با اعتبار بالغ بر ۱۹۰ میلیارد به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است این سد در بخش ارم، 65 کیلومتری جنوب شرقی شهر برازجان، مرکز شهرستان دشتستان قرار دارد.
  • خبرنگار: محمدرضا جهانشاهی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر