بخش برق
1397/06/11 11:40:35
برپایی برنامه فصل همدلی در مشهد با موضوع مدیریت مصرف برق
راهکارهای مدیریت مصرف برق در سلسله جشن مهر قربان تا غدیر که به عنوان برنامه فصل همدلی توسط شهرداری منطقه شش مشهد در فرهنگسرای سلامت ( نصرت) واقع در شهرک شهید رجایی مشهد برگزار شد توسط کارشناسان دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق مشهد ارائه شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ برنامه فصل همدلی با حضور جمع کثیری از ساکنان شهرک شهید رجایی مشهد و با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع به مناسبت هفته ولایت برگزار شد.
عباسی مقدم کارشناس دفتر مدیریت مصرف توزیع برق مشهد در اجتماع مردم منطقه ضمن تشریح وضعیت مصرف برق در کشور و تشریح ساعت پیک مصرف که به ساعت 11 الی 16 منتقل شده، گفت: با همکاری آحاد مردم و کاهش مصرف برق در تابستان امسال خوشبختانه این فصل را با کمترین خاموشی پشت سر گذاشتیم.
وی از اهالی منطقه خواست در مصرف انرژی برق به نکاتی مهمی همچون سرویس به موقع کولرهای آبی، عدم استفاده از یخچال و فریزرهای قدیمی و همچنین به برچسب انرژی برق توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه دفتر مدیریت مصرف توزیع برق مشهد رتبه اول را درکاهش مصرف برق کسب کرده است، گفت: باید قدر انرژی برق را دانست و در مصرف آن صرفه جویی نمود چرا که بسیاری از لوازم منزل و امکانات رفاهی در زندگی امروزی به انرژی برق بستگی دارد.
دفتر مدیریت مصرف توزیع برق مشهد تاکنون در کلیه فرهنگسراهای شهرداری مشهد، مساجد، حوزه‌های مقاومت بسیج، و در ادارات و سازمان‌های مختلف مشهد با اعزام کارشناسان مدیریت مصرف به ارائه راهکارهای لازم در این بخش پرداخته است.
گفتنی است: آموزش های دفتر مدیریت مصرف با بازگشایی مدارس در مهرماه نیز در سطح مهدکودک ها و مدارس شهر مشهد آغاز خواهد شد.
 
 
  • خبرنگار: علیرضا روان‌دل
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر