بخش آب
1397/05/17 20:29:08
مشارکت خیرین آب به روستای " شویر" زندگی دوباره بخشید
پروژه مشارکتی آبرسانی به روستای شویر شهرستان خرمدره زنجان با همکاری خیرین و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، پروژه مشارکتی روستای شویر از توابع شهرستان خرمدره با حضور بختیار، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو، رضایی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیق وزارت نیرو، محمودی، مدیرکل روستایی معاونت استانداری زنجان، رضا کابلی، مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان در مراسم بهره‌برداری از این پروژه گفت: روستای شویر از توابع شهرستان خرمدره با همکاری دهیاری، خیر آبرسان و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان از کمبود آب شرب سالم رهایی یافت.
رضا کابلی افزود: روستای شویر با دو هزار نفر جمعیت و 551 مشترک از روستاهای تحت پوشش شرکت آبفار می باشد که به دلیل خشکسالی های متوالی سال های اخیر و کاهش آب های زیرزمینی از کمبود آب رنج می برد که با اتمام پروژه مذکور در حال حاضر کمبود آب شرب روستا مرتفع گردیده است.
وی اقدامات انجام شده در این طرح را حفر یک حلقه چاه عمیق به عمق 170 متر و اجرای خط انتقال به طول دو هزار و 200 متر، تجهیز چاه، خرید برق، خرید لوله به طول دو هزار و 200 متر و نیز اهدای زمین جهت احداث چاه 400 متر توسط اهالی اعلام کرد .
مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان اظهار داشت: در این پروژه که به صورت مشارکتی اجرا شده است ۲۳۰ میلیون تومان توسط اهالی و ۳۲۰ میلیون تومان نیز توسط شرکت آبفار استان زنجان اعتبار هزینه شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر