بخش عمومي
1397/04/20 14:08:00
فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو خبر داد:
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین وزارت نیرو و جمعیت هلال احمر/ توانمندسازی نیروهای بسیجی صنعت آب و برق برای مواقع بحران
فرمانده بسیج وزارت نیرو از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین وزارت نیرو و جمعیت هلال احمر در جهت توانمندسازی نیروهای بسیجی صنعت آب و برق خبر داد.
داود طارمی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در گفت‌و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات برای نیروهای بسیج خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه در جهت توانمندسازی نیروهای بسیجی شرکت‌های صنعت آب و برق برای افزایش کارآمدی و آمادگی این نیروها در زمان بحران منعقد شده است.
وی ادامه داد: تفاهم‌نامه انجام شده با هدف بهبود آگاهی، دانش و مهارت جهت آمادگی سازمانی در زمینه خود امدادی و دیگر امدادی در سوانح و بلایا برای بسیجیان صورت گرفته است.
طارمی از تشکیل کمیته راهبردی در این تفاهم‌نامه گفت و تصریح کرد: این کمیته مرکب از نمایندگان معرفی شده و دارای اختیار طرفین تفاهم نامه هستند که عناوین دوره‌ها و تمهیدات برنامه‌ریزی و اجرای آن برای گروه‌های هدف را تعیین کرده و جهت اجرا به مراکز مرتبط سراسر کشور ابلاغ می‌کنند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو مدت این تفاهم نامه را یک سال بیان کرد و گفت: این تفاهم‌نامه از روز گذشته توسط معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو به شرکت‌های مادرتخصصی و مراکز آموزشی و پژوهشی وزارت نیرو ابلاغ شده و امیدواریم با قوت عملیاتی شود.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر