بخش آب و فاضلاب
1397/04/19 11:53:14
آغاز نصب لوازم و تجهیزات کاهنده و بهبود دهنده مصرف آب در ادارات مشهد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی وهمچنین سازگاری با خشکسالی لوازم و تجهیزات کاهنده و بهبود دهنده مصرف در ادارات و منازل شهر مشهد نصب می شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدعلیرضا طباطبایی با بیان این مطلب افزود: در راستای کاهش مصرف آب و به منظور اجرایی شدن «قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی» که در آن شرکت های آب و فاضلاب, را ملزم به نصب لوازم کاهنده مصرف برای مشترکین متقاضی نموده است در گام اول بسته‌ها و تجهیزات کاهنده مصرف در ستاد مرکزی شرکت آبفای مشهد و ادارات تابعه آبفا، منازل مسکونی همکاران شرکت و به موازات آن در کلیه ادارات و دستگاه‌های دولتی عضو شورای اداری شهرستان مشهد نصب می‌شود و در مرحله بعد این موضوع به کلیه مشترکین شرکت آبفای مشهد تسری خواهد یافت.
وی اظهار کرد: با اصلاح الگوهای رفتاری مصرف آب و رعایت صرفه‌جویی در مصرف و نصب این تجهیزات کاهنده، مصارف مشترکین تا 30 درصد کاهش خواهد یافت؛ لذا در حال حاضربا توجه به کاهش نزولات جوی با تمهیدات لازم و با مدیریت منابع آبی موجود باید تهدید کم‌آبی را به فرصت تبدیل نمود و بهترین راهکارنصب لوازم کاهنده مصرف است.
طباطبایی ادامه داد: بر اساس مصوبات «کمیته مدیریت مصرف فرمانداری مشهد» شرکت آبفای مشهد موظف به نصب تجهیزات کاهنده مصرف در ادارات و دستگاه‌های دولتی است که تاکنون در بیش از 50 درصد ادارات و دستگاه های دولتی و بعضی از مساجد و مدارس و حسینیه ها و مراکز نگهداری معلولین اماکن نظامی  و ... نصب شده است.    
  • خبرنگار: مصطفی فاطمیان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر