بخش برق
1397/03/19 13:35:58
افزایش ظرفیت پست‌های فوق توزیع برق در کهگیلویه و بویراحمد
عملیات توسعه ترانس سوم پست 132 کیلو ولت دهدشت به ظرفیت 50 مگاولت آمپر و عملیات توسعه پست 132 کیلو ولت دنا با نصب دو فیدر 33 کیلوولت به‌منظور توسعه ظرفیت پست‌های برق شرکت برق منطقه ای خوزستان در استان کهگیلویه و بویراحمد به پایان رسید و برق‌دار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در خصوص پروژه های بهره‌برداری شده این شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سه سال اخیر ۱۹۰ مگاولت آمپر به ظرفیت های موجود استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد و در سال ۹۷ نیز بالغ بر ۲۰۰ مگاولت آمپر به این ظرفیت‌ها اضافه می شود که توسعه دو پست دهدشت و دنا در همین راستا انجام شده است.
محمود دشت بزرگ اظهار کرد: سرمایه گذاری انجام شده در توسعه پست های دهدشت و دنا شامل تامین تجهیزات، نصب، تست و راه‌اندازی بالغ بر 44 میلیارد ریال بوده است.
وی هدف از توسعه پست دنا را تامین برق شرکت گاز پاتاوه دانست و افزود: افزایش ضریب اطمینان و توسعه شبکه برق برای مشترکین خانگی و صنعتی، افزایش پایداری، کاهش محدودیت و احتمال خاموشی شبکه توزیع و افزایش تعداد فیدرهای خروجی و قابلیت مانور در شبکه از دیگر اهداف توسعه پست های دهدشت و دنا در استان کهگیلویه و بویر احمد است.

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر