بخش برق
1397/02/26 14:51:00
همايش سالانه مشتركين برق منطقه‌اي اصفهان برگزار شد
پیش‌بینی‌ افزایش 350 مگاواتی پیک برق در اصفهان
معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت شرکت برق منطقه‌اي اصفهان گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در پیک بار امسال افزایش 350 مگاواتی پیک برق خواهیم داشت.
به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همايش سالانه تعامل با مشتركين با حضور مديران و مسئولين برق و انرژي صنايع و مسئولان شرکت برق منطقه‌اي اصفهان در سالن دكتر حسابي اين شركت برگزار شد.
در ابتداي اين همايش روحانی معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت شرکت برق منطقه‌اي اصفهان گفت: در سالی که پیش رو داریم بحث مدیریت مصرف انرژی و صرفه جویی از اهمیت بسزایی برخورداراست؛ به‌طوریکه در صورت رعایت نکردن این مهم  با مشکل روبرو خواهیم شد.
وی ابراز امیدواری کرد با تعامل مفید و کارآمد با صنایع بتوانیم به یک هم‌افزایی مؤثر برسیم.
وی حداکثر بار مصرفی شبکه برق منطقه‌ای اصفهان شامل اصفهان و چهار محال و بختیاری 4381 مگاوات عنوان کرد و افزود: این مصرف نسبت به مصرف مشابه سال قبل 3 درصد رشد داشته است.
روحانی گفت: رشد مصرف برق در سال 96 نسبت به سال قبل از آن 160 مگاوات و با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در پیک بار امسال این افزایش به 350 مگاوات خواهد رسید.
معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای اصفهان در ادامه گفت: مقدار صرفه‌جویی مصرف برق مشترکین در سال گذشته در راستای برنامه تعطیلات و تعمیرات صنایع و همکاری آنان با برق منطقه‌ای اصفهان معادل 194 گیگاوات ساعت بوده است.
وی در پایان در خصوص اهداف عملیاتی برق منطقه ای اصفهان در سال جاری گفت: برگزاری جلسات با مشترکین و تعامل با آنها در جهت کاهش مصرف و مدیریت بر  مصرف تا رسیدن به میزان کاهش اعلام شده از سوی شرکت توانیر از اهداف این شرکت است.
در پايان اين همايش ضمن برگزاري جلسه پرسش و پاسخ صنايع با مسئولان برق اصفهان با اهداي لوح تقدير از 19 صنعت كه در زمينه پيك سايي و  برنامه تعميرات و تعطيلات  تابستان سال 96همكاري خوبي با برق اصفهان داشته‌اند تقدير شد.
  • خبرنگار: رضا عارضی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر