بخش آب و فاضلاب
1397/02/26 11:15:12
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی:
تدوین برنامه‌های علمی برای سازگاری با کم‌آبی در استان مرکزی امری ضروری است
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: تدوین برنامه عملیاتی علمی برای مقابله با آثار خشکسالی و جلوگیری از بروز بحران‌های جدی در این بخش ضروری است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالرضا خلیلی" در جلسه شورای حفاظت از آب استان که با حضور استاندار استان مرکزی،معاون عمرانی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، عنوان کرد: مصرف سرانه آب در استان مرکزی طی یک دهه اخیر از 241 لیتر برای هر نفر در شبانه روز به 210 لیتر کاهش یافته است اما شرایط فعلی همراهی بیشتر مردم را می‌طلبد و باید با ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در مصرف آب این رقم همچنان روند کاهشی داشته باشد.
 وی از هوشمند سازی سامانه آب رسانی در تعدادی از شهر های استان خبر داد و گفت: این سیستم به صورت خودکار در ساعات کاهش مصرف از فشار آب می‌کاهد که باعث کاهش اتفاقات شبکه در زمان کاهش مصرف آب و در نتیجه جلوگیری از هدر روی آب می شود.
خلیلی گفت: از فرمانداران شهرستان‌های استان به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها انتظار داریم از برنامه های کاهش مصرف آب که در الویت کاری وزارت نیرو قرار گرفته است با تمام توان حمایت نمایند.
وی تصریح کرد: تامین اعتبارات مورد نیاز و پشتیبانی لازم از اجرای طرح های حوزه تولید و توزیع آب در سراسر استان برای صیانت از منابع آبی و عبور از شرایط بحرانی فعلی امری ضروری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به نقش رسانه ها در آموزش راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب عنوان کرد: به طور حتم رسانه‌ها و صدا وسیما باید در این موضوع دقت نموده و هشدارهای لازم را به مردم ابلاغ کنند، و با توجه به تنگناهای شدید مالی که در این حوزه وجود دارد همواره در کنار مجموعه شرکت آب و فاضلاب بوده  و نقش مهمی در اشاعه فرهنگ صرفه جویی ایفا نمایند.   
  • خبرنگار: آزاده كرمي
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر