بخش آب
1397/01/01 15:19:43
در نشست وزرای نیرو و منابع آبی ایران و ازبکستان تاکید شد:
توسعه همکاری‌های ایران و ازبکستان در زمینه منابع آب/ مشارکت شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های آبی ازبکستان
در نشست مشترک وزیر نیروی ایران با وزیر منابع آب ازبکستان، دو طرف ضمن تاکید بر توسعه روابط دوستانه فی مابین، از توسعه بیش از پیش همکاری‌ها در زمینه منابع آب به ویژه مشارکت شرکت‌ها و متخصصان ایرانی در پروژه‌های مرتبط در ازبکستان استقبال کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان، وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در هشتمین اجلاس جهانی آب به کشور برزیل سفر کرده است، در حاشیه این رویداد بین‌المللی با شوکت خامرائف، وزیر منابع آب ازبکستان نشستی دو جانبه برگزار کردند.
دو طرف در این نشست ضمن تاکید بر توسعه روابط دوستانه فی مابین، از توسعه بیش از پیش همکاری‌ها در زمینه منابع آب به ویژه مشارکت شرکت‌ها و متخصصان ایرانی در پروژه‌های مرتبط در ازبکستان استقبال کردند.
همچنین وزرای دو کشور در جریان این نشست بر لزوم توسعه فعالیت‌های مشترک در قالب کمیسیون همکاری‌های اقتصادی دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کردند.
گفتنی است "هشتمين اجلاس جهاني آب که مهمترين رويداد بين‌المللي مرتبط با آب است، از 18 لغايت 23 مارس 2018 ( 27 اسفند 96 لغايت سوم فرودين 97) در برازيليا برگزار مي‌شود.
شایان ذکر است هیئت عالی رتبه‌ای از جمهوری اسلامی ایران به ریاست دکتر رضا اردکانیان، وزیر نیرو و جمعی از مقامات وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و امور خارجه، سازمان حفاظت از محیط زیست و همچنین بخش خصوصی در این رویداد بین‌المللی حضور دارند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر