بخش آب و فاضلاب
1396/11/18 14:46:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (34)
طرح آبرسانی به نوشهر افتتاح شد
طرح آبرسانی به نوشهر با حضور مدیرعامل آبفا شهری مازندران، مسئولان شهرستانی و خانواده معزز شهدا، مورد بهره‌برداری قرار گرفت .
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران با بیان اینکه در دهه فجر، با افتتاح طرح‌های آبرسانی و فاضلاب بیش از 43 هزار خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند، گفت: برای افتتاح این طرح‌ها 273 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
 ذبیح الله ذاکری از 97 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: در این ایام 13 حلقه چاه با آبدهی 177 لیتر در ثانیه بهسازی و مهندسی مجدد شد.
وی با اشاره به احداث تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر امام خمینی (ره) بهشهر و میارکلای ساری اظهار داشت: این طرح‌ها در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد
فرماندار نوشهر نیز در سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های آبرسانی در این شهرستان گفت: خدمت‌رسانی و سقایی به مردم نزد خداوند متعال دارای اجر فراوانی است.
مدیرامورآبفای نوشهر در این مراسم، هدف از اجرای طرح آبرسانی را، بهره برداری و استفاده حداکثری از توان تأمین آب به میزان 150 لیتر در ثانیه، حذف سیستم پمپاژ و کاهش مصرف انرژی و اجرای فرامین مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح پدافند غیرعامل و حفاظت فیزیکی و هوشمند از تاسیسات آبرسانی عنوان کرد.
موسوی، ادامه داد در این طرح چشمه اسپه او برای آبگیری با ظرفیت 150 تا 200 لیتر در ثانیه بهسازی شد.
وی لایروبی و بهسازی 300 متر کانال آبرسانی، برق رسانی و اجرای روشنایی و حفاظت هوشمندانه محوطه، حصارکشی و 400 متر محوطه سازی را از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح عنوان کرد.
مدیرامور آبفای نوشهر با بیان اینکه 12 هزار خانوار از مزایای این طرح بهره مند می‌شوند، گفت: در این طرح 5 هزار میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر