بخش آب و فاضلاب
1396/10/24 15:04:00
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو خواستار شد:
ضرورت آمادگی کامل برای تامین آب شرب تابستان سال 97
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو بر لزوم آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان 97 تاکید کرد و گفت: از لحاظ منابع آبی و میزان بارندگی، طی 49 سال گذشته تاکنون در یکی از بدترین شرایط قرار داریم و استان‌های خراسان جنوبی، سیستان، اصفهان، قم و کرمان بیش از 90 درصد کاهش بارندگی داشته‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، نشست کارگروه مشترک «آب و آبفا» و «برق و انرژی» مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت نیرو با حضور مدیران دفاتر مدیریت بحران شرکت‌های مادرتخصصی و آبفای استان تهران به منظور بررسی آخرین وضعیت صنعت آب و برق کشور برگزار شد.
در این نشست میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: در حال حاضر و در شرایط کنونی با دومینویی مواجه هستیم که با بحران آب شروع می‌شود، سپس به بحران برق تبدیل می‌شود و رفته رفته زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در نهایت منجر به تنش‌های اجتماعی خواهد شد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ادامه داد: تمامی شرکت‌های مادر تخصصی وزارت نیرو وظیفه دارند تلاش کنند تا در هر مرحله‌ای این دومینو قطع و یا سرعت حرکت آن کُند شود.
جعفرزاده گفت: از لحاظ منابع آبی و میزان بارندگی، طی 49 سال گذشته تاکنون در یکی از بدترین شرایط قرار داریم و استان‌های خراسان جنوبی، سیستان، اصفهان، قم و کرمان بیش از 90 درصد کاهش بارندگی داشته‌اند.
وی ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان 97 گفت: شرکت‌های مادرتخصصی وظیفه دارند سه سناریو خوش‌بینانه، واقع‌بینانه و بدبینانه در حوزه صنعت آب و برق همراه با برنامه‌ریزی دقیق برای برون رفت از وضعیت دومینو ارائه دهند .

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر