بخش آب
1396/10/24 14:35:00
در 9 ماهه سال جاری انجام شد؛
نصب 146 دستگاه کنتور هوشمند آب در استان مرکزی
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از نصب 146 دستگاه کنتور هوشمند حجمی با هدف مدیریت اضافه برداشت ها در 9 ماهه سال جاری و با حجم صرفه جویی 3.2 میلیون متر مکعب آب در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، عزت‌اله آمره ای  گفت: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و اجرای دستورالعمل‌های صادره، این شرکت در 9 ماهه ابتدایی سال جاری تعداد 146 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب کشاورزی نصب کرده است.
وی ادامه داد: کنتورهای هوشمند، میزان برداشت آب از هرچاه را مطابق پروانه بهره‌برداری و دقیقاً برابر میزان حجم برداشت سالیانه مندرج در پروانه مزبور تنظیم نموده و ازبرداشت اضافی جلوگیری و آب برداشتی از چاه‌ها را اندازه گیری می نماید.
آمره ای اظهار کرد: استمرار پدیده خشکسالی در سال‌های اخیر روند افت سطح سفره آب زیرزمینی استان را افزایش داده و راهبرد جدی در مدیریت منابع آب از جمله تسهیل امور نصب کنتور هوشمند از مسائل مهم در این حوزه است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی افزود: نصب کنتورهای هوشمند و هدایت کشاورزان به سمت الگوی کشت های کم آب بر از سیاست های مهم دولت برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است که در طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به طور جدی در دست پیگیری است.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر