بخش برق
1396/10/24 14:18:00
ساماندهی 250 کیلومتر شبکه توزیع برق فرسوده با کابل خودنگهدار در استان مرکزی
معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از ساماندهی 250 کیلومتر شبکه توزیع برق فرسوده با کابل خودنگهدار در استان طی 9 ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود محمودی با بیان اینکه تاکنون 1950 کیلومتر شبکه فرسوده به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، افزود: اجرای این طرح، علاوه بر افزایش ضریب پایداری خطوط برق رسانی و کاهش تلفات انرژی، افزایش رضایت‌مندی مشترکین را نیز به‌دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه 105 شبکه هوایی و زمینی طی 9 ماه سال جاری به شبکه برق استان افزود شده است، تصریح کرد: 179 دستگاه پست هوایی با ظرفیت 17 هزار کیلو ولت آمپر به شبکه‌های توزیع برق استان اضافه شده است.
 محمودی، برنامه ریزی فنی به منظور توسعه و تکمیل سه پست فوق توزیع در استان از طریق شرکت برق منطقه‌ای باختر و افزایش تعداد فیدرهای پست‌های فوق توزیع 63.20 کیلوولت به میزان 12 فیدر در سراسر استان و برنامه ریزی و پیگیری تأمین برق متقاضیان نیاز به شبکه در سراسر استان با اجرای 60 میلیارد ریال طرح تأمین برق را از جمله فعالیت‌های در دست اجرا برشمرد.
معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، پیگیری وجمع آوری 600 مقاله از سراسر کشورو ارائه مقاله در چهارمین کنفرانس کاربردسامانه ها اطلاعات مکانی در صنعت آب و برق، پیگیری مبادله قرارداد برای 26 پروژه تحقیقاتی کاربردی در حوزه توزیع برق واخذ مصوبه 40 عنوان تحقیقاتی برای سال 97 از شرکت توانیر را از اقدامات اجرایی در حوزه تحقیقات عنوان کرد.
وی توسعه زیر ساخت GIS شرکت با استفاده از برنامه‌های کاربردی موبایل GIS و همچنین Desktop GIS، تهیه سیستم جامع و متمرکز جمع آوری اطلاعات GIS مدیریت سرورها و افزایش فوق العاده سرعت استفاده از داده‌ها در بستر GIS برای اولین بار در کشور و تهیه اولین اپلیکیشن مدیریت کنفرانس‌ها در کشور و بهره برداری در چهارمین کنفرانس سامانه‌های اطلاعات مکانی در اراک را از سایر فعالیت‌ها دانست.
  • خبرنگار: مریم آجرلی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر