بخش آب و فاضلاب
1396/10/23 16:18:03
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آبفا کشور در اهواز
اولویت اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین آب روستاهای فاقد آب شرب است
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تخصیص اعتبارات قابل توجه از محل صندوق توسعه ملی برای آب رسانی به روستاهای فاقد آب شرب و یا روستاهایی که با کمبود آب مواجه اند فرصتی مغتنم برای صنعت آبفای کشور در راستای ارایه خدمات مطلوب به روستاییان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی اصغر قانع در نشست بررسی پروژه های آب رسانی روستایی خوزستان که از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده اند  با اشاره به اختصاص بیش از ۱۵ درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه های آب رسانی روستایی خوزستان در سال ۹۶ اظهار کرد: در سال جاری اعتباری افزون بر ۸۴۰ میلیارد برای آب رسانی به روستاهای کشور اختصاص یافته که از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان به پروژه های آب رسانی روستایی خوزستان تخصیص پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه طرغ غدیر نیز تحولی در آب رسانی به شهرها و روستاهای استان خوزستان ایجاد خواهد کرد گفت: در این طرح نیز اعتباری افزون بر ۱۸۰ میلیارد تومان مصوب شده تا تعداد قابل توجهی از روستاهای استان خوزستان از نعمت آب شرب تولید شده در این طرح برخودار شوند.
قانع افزود: همه تلاش و بررسی ها در راستای آبدار کردن روستاهای فاقد آب شرب است، برخوداری یک روستای فاقد آب به مراتب ارزشمندتر از بسیاری از پروژه های تعویض و کارگزاری خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب است.
وی از جلب رضایت اهالی شریف روستاها با آب رسانی به آنها خبر داد و گفت: سقایان آب در صنعت آب استان خوزستان برای آب رسانی به روستاها می بایست بالاترین سرعت و اثربخشی را در دستور کار خود قرار دهند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه ۱۸۷ روستای فاقد آب شرب در استان خوزستان می بایست در اولویت قرار گیرند، بیان کرد: جذابیت کار بدون تردید در تامین آب شرب روستاهایی است که فاقد آب بوده اند و تا کنون با سختی و یا از طریق تانکر سیار آب مورد نیاز خود را تامین می کرده اند.

وی در پایان با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور برای بودجه ریزی شرایط سخت و تحت فشاری است، گفت: مسوولین استان خوزستان باید همه تلاش و توان خود را برای ثمربخشی بیشتر پروژه ها و تاثیر در زندگی و رضایتمندی مردم بکار گیرند.

در این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با ارایه گزارشی از عملکرد این شرکت در پروژه های آب رسانی روستایی تامین اعتبار شده از محل صندوق توسعه ملی گفت: با تامین اعتبار از این محل گام بلند و موثری در تامین آب شرب روستاهای استان خوزستان برداشته شد.

درویشعلی کریمی ادامه داد: در آذرماه سال جاری و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور فاز اول ۲ مجتمع آب رسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا با جمعیتی بیس از ۳۱ هزار نفر که بیشتر فاقد آب شرب بودند یا از کمبود شدید آب شرب رنج میبردند افتتاح شد.
کریمی با بیان اینکه طی ۳ سال اخیر به میزان مطلوبی در آبفاروستایی خوزستان عملیات آب رسانی انجام شده و این عملکرد برگ درخشانی است در تاریخ این شرکت، بیان کرد: تا پایان سال مالی جاری نیز پروژه های خوب و اثرگزاری در سطح استان خوزستان بهره برداری میشوند که از جمله میتوان به ۱۰ روستای فاقد آب شرب حاشیه دز اشاره داشت.
تا کنون ۲۶ مجتمع آب رسانی روستایی و ۲۲ پروژه تک روستایی در استان خوزستان از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده اند.
همچنین قانع با حضور در روستای جنگیه ضمن بازدید از تصفیه خانه آب شرب شهدای شهرستان کارون روند آب رسانی به روستاهای این شهرستان را بررسی کرد.

  • خبرنگار: مینا محمدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر