بخش برق
1396/10/23 11:48:00
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان:
بازه زمانی پیک مصرف برق استان گیلان در حال افزایش است
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: اعداد و ارقام پیک بار بیانگر این است که بازه زمانی پیک مصرف برق استان گیلان در سال 96 نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: اعداد و ارقام پیک بار بیانگر این است که بازه زمانی پیک مصرف برق استان گیلان در سال 96 نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عظیم بلبل آبادی" مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به تغییرات اساسی در بازه زمانی پیک استان گیلان گفت: پیک مصرف برق استان گیلان که در 19 مرداد امسال اتفاق افتاد و مقدار آن 1720 مگاوات بود نشان می‌دهد که از حدود ساعت 12 ظهر، مصرف پیک استان شروع شده است و تا ساعت 18 عصر ادامه داشته است، به عبارتی در یک بازه زمانی 6 ساعته پیک استان اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: پیک شب هم از ساعت 21 شروع شده و تا ساعت 24 ادامه داشته است. این اعداد و ارقام بیانگر این است که بازه زمانی پیک استان در سال 96 نسبت به سال‌های گذشته در حال افزایش است. همچنین پیک استان از شب به روز انتقال یافته است و پیش بینی می‌شود پیک بار در سال 1400 به حدود 2005 و در سال 1405 به حدود 2411 مگاوات برسد.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان به نقدینگی مورد نیاز برای اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال و فوق توزیع اشاره کرد و گفت: برای اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال و فوق توزیع در بازه زمانی 5 ساله از سال 1396 تا سال 1400، در بخش اصلاح و بهینه سازی شبکه فوق توزیع به 45 میلیارد تومان و برای اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال 94 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی تصریح کرد: در مجموع برای برای اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال و فوق توزیع، سنجش و پایش و کیفیت توان در این بازه زمانی به 141 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر