بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/08/22 14:48:00
با حضور قائم مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل انجام شد؛
امضای 3 تفاهم‌نامه همکاري در زمينه آب و آبفا با شرکت‌هاي دانمارکي/ شرکت‌هاي دانمارکي تسهيل تأمين سرمايه و مبادلات بانکي را بيشتر مدنظر قرار دهند
با حضور قائم مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل و سفير دانمارک سه تفاهم‌نامه همکاري مشترک بين شرکت‌هاي ايراني با شرکت‌هاي دانمارکي در زمينه آب و آبفا امضا شد.

با حضور قائم مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل و سفير دانمارک سه تفاهم‌نامه همکاري مشترک بين شرکت‌هاي ايراني با شرکت‌هاي دانمارکي در زمينه آب و آبفا امضا شد.  
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، مهندس «عليرضا دائمي» قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل عصر امروز(دوشنبه) در نشست مشترک با سفير دانمارک و تعدادي از شرکت هاي فعال اين کشور در زمينه آب و آبفا اظهار داشت: سابقه همکاري شرکت هاي ايراني با شرکت هاي دانمارکي در زمينه مسائل آب و آبفا به گذشته بر مي گردد.
وي افزود: پيش از اين ما با شرکت هاي دانمارکي در زمينه ساخت پروژه هاي تصفيه خانه فاضلاب و زمينه هاي علمي و پژوهشي همکاري هاي بسيار خوبي داشته ايم.
وي تصريح کرد: در طول يک و نيم سال گذشته نيز جلسات بسيار خوبي با طرف هاي دانمارکي براي تعميق اين روابط  برگزار شده و خوشبختانه اين مسأله باعث شده تا هم زمينه ظهور شرکت هاي سرمايه گذار دانمارکي در حوزه آب و آبفا در کشور فراهم شود و هم اينکه اين شرکت با پتانسيل هاي شرکت هاي همطراز خود در ايران بيشتر آشنا شوند.
قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل تأکيد کرد: علاوه بر پيدا شرکاي تجاري در ايران انتظار ما از شرکت هاي دانمارکي فراهم کردن زمينه مبادلات بانکي و تأمين مالي پروژه هاست.
وي اضافه کرد: همچنين اميدواريم شرکت هاي دانمارکي در اجرا و سرمايه گذاري پروژه هاي خود در ايران حداکثر استفاده از ظرفيت هاي داخلي کشور را در نظر بگيرند.
گفتني است در پايان اين نشست 3 تفاهم نامه همکاري بين شرکت هاي ايران انشعاب، تأمين توسعه انرژي و شرکت تارا با شرکت هاي همتاي دانمارکي در زمينه ساخت آبشيرين کن و تصفيه فاضلاب  و ساخت کنتورهاي هوشمند آب امضا شد. 

  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر