بخش عمومي
1396/08/20 12:54:12
وزیر اسبق نیرو:
لزوم حمایت توامان از صنعت آب و برق/ وزارت نیرو یک زیرساخت است
وزیر سابق نیرو بر لزوم حمایت توامان دولت و مجلس از این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: همه افراد در این کشور به آب و برق نیاز دارند و اگر این صنعت آسیب ببیند مسلما با معضلات بسیاری مواجه خواهیم شد.

وزیر اسبق نیرو و رییس کمیته امداد بر لزوم حمایت توامان دولت و مجلس از این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: همه افراد در این کشور به آب و برق نیاز دارند و اگر این صنعت آسیب ببیند مسلما با معضلات بسیاری مواجه خواهیم شد.
"پرویز فتاح" در گفت‌وگو با 
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با تاکید بر اینکه در برنامه‌های وزیر جدید نیرو اولویت‌های وزارتخانه مشخص شده است، عنوان کرد: با توجه به ماموریت و جایگاه حساس وزارت نیرو، در ذهن دولت، سازمان مدیریت و بانک مرکزی بایستی جایگاه و اهمیت این وزارت‌خانه مشخص باشد.
وی خاطرنشان کرد: امروزه تمامی بخش‌های دولت دارای اهمیت است ولی نکته اینجاست که اولویت بایستی با کدام بخش باشد؟ اینکه بین تمامی بخش‌های دولت، وزارت نیرو به عنوان اولویت مطرح شود توسط شخص وزیر جدید نیرو عنوان خواهد شد.

لزوم حمایت توامان دولت و مجلس از وزارت نیرو
فتاح بر لزوم حمایت توامان دولت و مجلس از وزارت نیرو تاکید کرد و گفت: امروزه با توجه به اقتصاد شکننده آب و برق و وضعیت قیمت‌ها، اداره وزارتخانه با چنین روندی دشوار خواهد بود و صنعت آب و برق نیز در این بین آسیب خواهید دید.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: وزارت نیرو یک زیرساخت است، همه افراد در این کشور به آب و برق نیاز دارند و اگر این صنعت آسیب ببیند مسلما با معضلات بسیاری در کشور مواجه خواهیم شد؛ بنابراین امیدواریم در دولت دوازدهم اولویت ویژه‌ای به وزارت نیرو اختصاص پیدا کند.
وزیر اسبق نیرو در پایان گفت: در این بین با توجه به اینکه منابع دولت هم محدود است، وزارت نیرو نیز بایستی به دولت سازوکار و راهکاری مناسبی ارائه دهد تا قوه مجریه نیز بتواند از پس هزینه‌ها و منابع این بخش برآید.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر