بخش برق
1396/07/04 00:53:00
سرپرست وزارت نیرو در همایش مدیران آینده صنعت برق مطرح کرد:
آموزش در وزارت نیرو باید همراه با بهره‌وری نیروی کار باشد/ استمرار در خدمات و بالابردن راندمان نیازمند تربیت مدیران مجرب و موفق است
سرپرست وزارت نیرو در نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق کشور گفت: آموزش در وزارت نیرو باید همراه با بهره‌وری نیروی کار باشد.
  
سرپرست وزارت نیرو در نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق کشور گفت: آموزش در وزارت نیرو باید همراه با بهره‌وری نیروی کار باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) مهندس "ستار محمودی" سرپرست وزارت نیرو  امروز (سه شنبه) در آئین برگزاری نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق کشور که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور به همراه مدیران ارشد صنعت برق ایران در سال همایش‌های خلیج فارس در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، تاکید کرد: وزارت نیرو یک وزارتخانه دانش‌بنیان است؛ اما باید توجه داشت که مسئله آموزش ضمن خدمت در این وزارتخانه صرفاً یک آموزش آکادمیک نباشد بلکه آموزش بایستی همراه با بهره وری نیروی کار باشد.
وی مهم‌ترین منبع تولید در هر سازمان را سرمایه انسانی دانست و افزود: این سرمایه می‌تواند سایر سرمایه‌ها را به گردش درآورده و باعث تولید انبوه در آن صنعت شود.
محمودی با بیان این مطلب که، استفاده درست از منابع در راستای رسیدن به اهداف، از جمله وظایف مدیران خوب و عالم در سازمان است، تصریح کرد: اگر کشوری از منابع مناسب برخوردار باشد، ولی مدیران بادرایتی در آن کشور نباشند امکان هدر رفت منابع در آن کشور بسیار بالا می‌رود.
وی در ادامه اظهار داشت: استمرار در خدمات، بالابردن راندمان حرکت در مرز دانش و فناوری در یک سازمان نیازمند تربیت مدیران مجرب و موفق است.
سرپرست وزارت نیرو تاکید کرد: روزانه حدود دو هزار حادثه در کشور اتفاق می‌افتد که چنانچه مدیران بادرایتی وجود نداشته باشند تا این حوادث را مدیریت و مرتفع کنند، امکان ایجاد بحران در کشور افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه جهان امروز بر مدار شتاب قرار گرفته و اگر صنعتی از این مدار خارج شود حتماً به عقب باز خواهد گشت، افزود: استفاده از تجربیات گذشته و توجه دقیق و مستند کردن آن‌ها می‌تواند راهگشای آینده ما در صنعت باشد.
ستار محمودی ادامه داد: داشتن نگاه چند بعدی از لوازم و پیش شرط‌های مدیریت خوب و موفق در یک سازمان است.
وی اضافه کرد: نگاه چند بعدی در صنعت برق که خدمات آن بنیادی بوده و می‌تواند پیامدهای وسیعی برای جامعه داشته باشد، بسیار مهم و کاربردی است.
این همایش دو روزه که از امروز (سه شنبه) آغاز شده است، فردا چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد